Wypożyczalnia - Filia

Szanowni Czytelnicy! Uprzejmie informujemy, że Dział Dziecięcy Filii posiada nowy numer telefonu: 507 770 859

Wypożyczalnia - Filia

Siedziba
Dzierżoniów ul. Sikorskiego 2, II piętro (wejście obok wejścia głównego do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich)
 
 
Godziny otwarcia:
 Poniedziałek  i Piątek:  8:30- 16:30       
Wtorek i Środa:         10:00 - 18:00
Czwartek:                 8:00 - 12:00
 
 
Wypożyczalnia i Czytelnia

Funkcjonuje od 1974 r., w obecnej siedzibie od 30.10.2003 r. Posiada ok. 30.000 książek. Księgozbiór obejmuje nowości, bestsellery, klasykę literatury, lektury oraz książki popularnonaukowe z różnych dziedzin nauki, np. historii, psychologii i in. Posiadamy również książki z wielkimi literami, które przeznaczone są dla osób starszych oraz słabowidzących. W naszej ofercie znajdą również Państwo 2 czytniki Kindle oraz tablet do wypożyczenia idealnie nadające się do wyjazdów.
W Czytelni dostępne są czasopisma bieżące (prasa codzienna, tygodniki, miesięczniki) oraz prasa archiwalna (najstarsze czasopisma pochodzą z lat 50.)

Teatrzyk Błękitny Ptak
Z myślą o najmłodszych czytelnikach w 1985 r. został założony teatr lalkowy "Błękitny Ptak". Zadebiutowało w nim amatorsko 60 młodych aktorów.
 

Kurs Komputerowy dla seniorów

Prowadzimy Kurs Komputerowy  dla seniorów obejmujący podstawy korzystania
z komputera. Każdy kurs trwa dwa miesiące i obejmuje 8 cotygodniowych spotkań.

Dla średniozaawansowanych użytkowników komputera pragnących podszkolić swoje umiejętności prowadzimy Klub Komputerowy. Spotkania odbywają się dwa razy w miesiącu.
Średniozaawansowani użytkownicy komputera mogą również skorzystać z naszej oferty Klubu Finansów, na którym poznają m.in. technikę prowadzenia internetowego konta bankowego.

Dodatkowo pomagamy przy obsłudze tabletów, smartfonów oraz czytników książek.

 

Trening Pamięci

Cotygodniowe spotkania z seniorami, które mają za zadanie pobudzić umysł do pracy. Spotkania organizowane są w małych grupach (max. 6 osób), trwają 10 tygodni.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin naszego działu!