Dla dzieci

 

Dla dzieci
Kolor: 
 

Kolorowa biblioteka

Dzisiaj w samo południe po raz pierwszy zawitały do naszej biblioteki dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Słoneczna Piątka" w Dzierżoniowie.

Po krótkim wprowadzeniu i przedstawieniu zasad panujących w bibliotece, przeszliśmy do naszego ulubionego tematu ostatnich tygodni - jesieni ;-)

"Rany Julek, czyli w zaczarowanym świecie Juliana Tuwima"

W poniedziałkowe przedpołudnie dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 goszczące w Dziale Dziecięcym Filii weszły do zaczarowanego świata Juliana Tuwima. Inspiracją do przeprowadzania zajęć była książka Agnieszki Frączek  „Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą”, którą dzieci czytały w ramach projektu edukacyjnego promującego czytelnictwo „Lekturki spod chmurki”.

Jesienna biblioteka

Jesień na dobre zagościła w naszej bibliotece. I chyba jej z nami dobrze. Wspólnie z dziećmi z Publicznego Przedszkola nr 2 w Dzierżoniowie rozmawialiśmy o tej kolorowej porze roku,

Zapoznanie z biblioteką

Dzisiaj Dział Dziecięco – Młodzieżowy odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Dzierżoniowie.
Dla niektórych dzieci była to pierwsza wizyta w bibliotece, dlatego najpierw zostały zapoznane z regulaminem wypożyczalni i  poinformowane, co trzeba zrobić by móc korzystać z biblioteki. Uczniowie  oglądali  również książki przeznaczone dla ich grupy wiekowej.

Głośne czytanie-Kolorowy świat bajek

Dzieci z Przedszkola „Kraina Czarów” i Przedszkola nr 4 udały się w przepiękny, Kolorowy  świat bajek. Oglądały książeczki z ogromnym zainteresowaniem, co widać na poniższych zdjęciach.  

Kolorowa jesień

O tym, że kolory jesieni są obecnie w pełnym rozkwicie dyskutowaliśmy w czasie dzisiejszych zajęć bibliotecznych. Przybyłe do Działu Dziecięco - Młodzieżowego dzieci z Przedszkola nr 2 w Dzierżoniowie miały okazję poznać historię zajączka, który bawił się w lesie liśćmi. Za pomocą dotyku rozpoznawały dary, jakimi obdarowuje nas ta malownicza pora roku, jak równiez bezbłędnie odgadywały jesienne zagadki.

O Dzierżoniowie...

O historii, tradycji i zabytkach Dzierżoniowa dowiedzieli się uczniowie 3 klasy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Dzierżoniowie. Dzieci miały okazję przejść przez tajemne drzwi do świata książek audio, znajdującego się w Multitece.

Szlakiem dzierżoniowskiego smoka

 Dzisiejsze zajęcia w bibliotece miały na celu przybliżyć uczniom, ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Dzierżoniowie, historię naszego miasta. Zadaniem dzieci było m.in. rozpoznanie i nazwanie dzierżoniowskich zabytków.

Kolorowa jesień

W miniony czwartek naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola ”Szóstka” w Dzierżoniowie. Tematem zajęć była jesień.
Dzieci opowiadały z czym kojarzy im się ta pora roku oraz za pomocą dotyku odgadywały dary jesieni.

Jesienne cudaki stworzone

Jesień była przewodnim tematem październikowego spotkania w Bibliotece Malucha. Uczestnicy spotkania, po wysłuchaniu książeczki Krecik i śliwki odkrywali dary, jakimi obdarowuje nas ta malownicza pora roku, poznały przepis na powidła śliwkowe oraz rozwijały wyobraźnię tworząc wspólnie z rodzicami  cudaki ze skarbów jesieni. W roli głównej wystąpiła pani kukurydza…

Strony