Bielawa w obiektywie przeszłości

Szanowni Czytelnicy! Uprzejmie informujemy, że Dział Dziecięcy Filii posiada nowy numer telefonu: 507 770 859

Bielawa w obiektywie przeszłości
piątek, 26-01-2024, 10:52

Miejska Biblioteka Publiczna w Bielawie zaprasza do udziału w konkursie „Bielawa w obiektywie przeszłości”.

Celem konkursu jest zebranie i wyłonienie najciekawszych zdjęć przedstawiających dawną Bielawę i związanych z nią mieszkańców.

Poszukajcie w swoich rodzinnych albumach, na strychach i w starych szufladach ukrytych skarbów – zdjęć przedstawiających Bielawę i okolice z dawnych lat.

Jest to działanie na rzecz zachowania historii, kultury, tradycji, budowania poczucia przynależności regionalnej oraz stworzenie okazji do zachowania dziedzictwa regionu, poprzez pozyskanie i zabezpieczenie starych zdjęć dokumentujących historię naszego miasta. Spośród nadesłanych zgłoszeń, jury wybierze kandydatów, których prace wyróżni.

Konkurs realizowany jest w ramach obchodów setnej rocznicy nadania Bielawie praw miejskich. To wyjątkowy moment, który chcemy uczcić w szczególny sposób, a jednocześnie odkryć skarby przeszłości naszego miasta, skrywane do tej pory w zakamarkach naszych domów. Najciekawsze i najbardziej znaczące zdjęcia będzie można zobaczyć w dużym formacie na wystawie plenerowej zorganizowanej podczas tegorocznych Dni Bielawy.

Nasze miasto ma bogatą historię, a Wasze zdjęcia to bezcenne okruchy tej historii.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy przeszukać domowe archiwum i znaleźć zdjęcie lub zdjęcia z terenu gminy Bielawa. Zgłoszenia – do 10 maja 2024 roku –  prosimy

Wszystkie nadesłane na konkurs prace zostaną zwrócone właścicielom – każde zdjęcie zostanie zeskanowane i oddane/odesłane z powrotem.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym regulaminem konkursu i formularzem zgłoszenia, które znajdują się w załączniku poniżej. W razie wszelkich pytań, prosimy o kontakt pod numerem telefonu: (74) 6450963 lub mailowo pod adresem bielawa.czytelnia@gmail.com.