Feluś i Gucio poznają zawody Autor: Katarzyna Kozłowska

Szanowni Czytelnicy! Uprzejmie informujemy, że Dział Dziecięcy Filii posiada nowy numer telefonu: 507 770 859

Feluś i Gucio poznają zawody Autor: Katarzyna Kozłowska
wtorek, 03-08-2021, 15:02
Feluś i Gucio poznają zawody Autor: Katarzyna Kozłowska

Feluś jest przedszkolakiem i jak każde dziecko w jego wieku jest bardzo ciekawy świata. Z fascynacją przygląda się osobom wykonującym różne prace. Chętnie też naśladuje poszczególne zawody podczas swoich zabaw ze swoimi kolegami i koleżankami. Ma przy tym wiele radości. Tym bardziej że może sobie wybrać, kim chce być.

Feluś raz jest odkrywcą kości dinozaurów, a kiedy indziej kucharzem, jeszcze innym razem buduje z klocków fantastyczne budowle. Mimo to zawsze znajdzie czas dla swojego kota, którym się opiekuje. Feluś czuje w sobie dużo pasji, a próbowanie swoich sił w różnych dziedzinach ma jeden cel. Jest nim odkrycie, co tak naprawdę kocha robić i kim chciałby zostać w przyszłości.

Przyjaciel Felusia, miś Gucio, także uwielbia poznawać rozmaite zawody. Nawet marzy mu się, żeby zostać kierowcą lub fryzjerem. Chociaż weterynarz albo aktor też brzmią kusząco. Wszystkie te zawody są takie ciekawe! Poznawanie ich to czysta przyjemność dla Felusia i Gucia.

Ta książka ma zachęcić dzieci do zainteresowania się różnymi zawodami, rozmów o wytrwałości i wykorzystywaniu swoich atutów czy do odkrywania swoich mocnych stron. Dzięki temu mogą one już we wczesnym wieku uświadomić sobie wiele ważnych aspektów dorosłego życia.

Gatunek: