Internowani na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie

UWAGA! 24 grudnia (Wigilia) biblioteka czynna w godz. 7:00-12:00. 31 grudnia (Sylwester) biblioteka czynna w godz. 7:00-15:00. Zapraszamy!

Internowani na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie
piątek, 12-10-2018, 12:55

Publikacja Bartłomieja Perlaka w sposób syntetyczny przedstawia losy internowanych działaczy solidarnościowych na terenie Dolnego Śląska i Opolszczyzny, a także funkcjonowanie ośrodków odosobnienia. Zostały omówione zarówno przygotowania prawne i logistyczne do przeprowadzenia akcji internowań na wymienionym obszarze, jak i sam jej przebieg. Najwięcej miejsca poświęcono sprawom związanym bezpośrednio z sytuacją internowanych i funkcjonowaniem dolnośląskich oraz opolskich ośrodków internowania, a także kontaktom uwięzionych ze światem zewnętrznym. Uzupełnienie publikacji stanowią: tabelaryczny wykaz ośrodków odosobnienia w okresie stanu wojennego i aneksy zawierające listy osób zwolnionych z ośrodków odosobnienia na terenie Dolnego Śląska i Opolszczyzny w latach 1981-1982.