Mewa - Ann Cleeves

Szanowni Czytelnicy! Uprzejmie informujemy, że Dział Dziecięcy Filii posiada nowy numer telefonu: 507 770 859

Mewa - Ann Cleeves
czwartek, 22-02-2024, 07:58

Inspektor Vera Stanhope staje twarzą w twarz z dawnym wrogiem: byłym nadinspektorem, a od lat więźniem, Johnem Brace'em. Brace został skazany za korupcję i udział w śmierci leśnika – a Vera odegrała znaczącą rolę w jego upadku.

Brace obiecuje Verze informacje o zniknięciu przed dwudziestu laty Robbiego Marshalla, notorycznego kanciarza, jeśli ta zapewni bezpieczeństwo jego córce i wnukami. Twierdzi, że Marshall nie żyje, a jego ciało zostało pochowane w pobliżu wyspy St Mary's w Whitley Bay. Jednak na miejscu funkcjonariusze znajdują szczątki zwłok nie jednej, lecz dwóch osób.

Ta sprawa sprzed lat przenosi Verę w czasie i bardzo blisko domu, ponieważ Brace i Marshall, wraz z tajemniczym nieznajomym znanym tylko jako „Profesor”, byli przyjaciółmi Hectora, jej ojca. Razem tworzyli „Gang Czterech”, a Hector był jedną z ostatnich osób, które widziały Marshalla żywego.
Aby odkryć prawdę Vera musi zmierzyć się ze swoimi uprzedzeniami i niechcianymi wspomnieniami, gdy przeszłość zaczyna niebezpiecznie zderzać się z teraźniejszością...

Gatunek: