Nowości Wypożyczalni Biblioteki Głownej

 

Nowości Wypożyczalni Biblioteki Głownej

Polki na Montparnassie - Sylwia Zientek

Artystki burzą stary świat.

Nieznane historie polskich malarek w legendarnej dzielnicy Paryża.

Spotkajmy się po wojnie - Agnieszka Jeż

Trzy pokolenia, dwie historie, jeden wspólny los.

A prawda?... Prawda nie poddaje się tej prostej arytmetyce.

Rozkwit magii - Nora Roberts

Nora Roberts, której powieści regularnie trafiają na pierwsze miejsce listy bestselerów "New York Timesa", autorka Początku oraz Z krwi i kości, domyka swą najnowszą oszałamiającą trylogię, która zdaniem krytyków "dorównuje takim apokaliptycznym klasykom jak Bastion Stephena Kinga". Po tym, jak pandemia nazwana apokalipsą zniszczyła cywilizację, na świecie rozpowszechniła się magia, a Fallon Swift od dziecka poznawała jej zasady.

Jeszcze w zielone gramy - Anna H. Niemczynow

Los, splatając drogi tych trojga ludzi, odmieni ich życie w sposób, jakiego żadne z nich nie było w stanie przewidzieć.

Kapuś w kapuście - Małgorzata J. Kursa

W „Echu Kraśnika” nie dzieje się najlepiej. Rzadko bywający w redakcji gazety szef stwierdza, że gazeta cierpi na „niepoczytalność” i zmusza cały zespół do pełnej mobilizacji.

Odnaleziona - Magda Stachula

Kim jestem? Codziennie zadaję sobie to pytanie, patrząc w swoje odbicie w lustrze. Kiedyś mnie skrzywdzono, ale i ja zrobiłam coś złego. Moje życie stało się ucieczką. Mieszkanie w centrum Kopenhagi to doskonała kryjówka, ale czy wystarczająca? Ostatnio idąc ulicą, miałam wrażenie, że ktoś mnie obserwuje. Czułam wbity we mnie wzrok, chociaż nikogo nie widziałam. A potem ta kobieta przed kamienicą, która wpatrywała się w okna mojego mieszkania.

Dzieci Getta. Ostatni świadkowie zagłady - Magda Łucyan

Wyrok śmierci wydano na nich jeszcze przed narodzinami.

Wybuch wojny zniszczył mój świat, moje poczucie bezpieczeństwa. W getcie spędziłam trzy i pół roku. To było trzy i pół roku w piekle – wspomina Krystyna, która z dziesięcioosobowej rodziny jako jedyna przeżyła wojnę.

Głębia - Henning Mankell

Za każdym razem, kiedy zamierzał obejrzeć swoją twarz, robił głęboki wdech. Zupełnie, jakby przygotowywał się na zanurzenie się w głębokiej wodzie. Wyobrażał sobie, że z lusterka spojrzy na niego jakaś obca twarz.

Przez jego ciało przetaczała się fala ulgi, kiedy widział w lusterku swoje oczy, pomarszczone czoło i bliznę nad lewym okiem.

Jestem mordercą - Max Czornyj

Stoję jeszcze chwilę nad nieruchomym ciałem, dysząc i tkwiąc w tym wyjątkowym stanie między niebem a piekłem, między życiem a śmiercią. Czuję się bogiem. Zrobię wszystko by się nim stać.

Strony