Co nam w duszy gra?

Uwaga! W lipcu i sierpniu biblioteka będzie czynna od 9:00 do 17:00, w czwartki od 8:00 do 12:00.

Co nam w duszy gra?
wtorek, 05-03-2019, 12:24

28 lutego podopieczni Fundacji „Pokolorujmy Szarość „ odwiedzili Bibliotekę Publiczną Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta w Mościsku, gdzie czekały na nich zajęcia literackie, muzyczne i plastyczne. Zajrzeliśmy do książki „Bromba i inni” Macieja Wojtyszki, gdzie czekał na nas Glisando, stwór mieszkający w muzyce.  Nie zawsze go widać, ale o jego obecności świadczą dźwięki wydobywające się z instrumentu. Postanowiliśmy poszukać go w perkusji. Lekcja okazała się sporym powodem do radości i wstępem do własnoręcznego wykonania drobnych instrumentów muzycznych. W tych kolorowych, małych grzechotkach Glisando na pewno chętnie zamieszkał i wysłuchał kolejnego fragmentu książki. Podczas zajęć towarzyszyła nam również muzyka ilustrująca różne gatunki muzyczne a dzięki aplikacji Orkiestrownik  poznaliśmy  jakie tajemnice kryje orkiestra symfoniczna. Posłuchaliśmy kilku instrumentów, odszukując je na rozbudowanej mapie wirtualnej orkiestry i biorąc do ręki batuty z kredek. Dziękujemy za wizytę i czekamy na kolejne spotkanie! D.W.