Kotański. Bóg Ojciec. Konfrontacja. Opowieść o legendarnym twórcy Monaru - Anna Kamińska

Szanowni Czytelnicy! Uprzejmie informujemy, że Dział Dziecięcy Filii posiada nowy numer telefonu: 507 770 859

Kotański. Bóg Ojciec. Konfrontacja. Opowieść o legendarnym twórcy Monaru - Anna Kamińska
środa, 13-04-2022, 11:54

Poznaj poruszającą historię psychologa, który działał w czasach PRL-u. Jego metody były uznawane za kontrowersyjne, choć przynosiły wspaniałe rezultaty. Książka "Kotański. Bóg Ojciec. Konfrontacja. Opowieść o legendarnym twórcy Monaru" jest biografią mężczyzny, który ocalił życie wielu osób, o których zapomnieli inni. W czasach PRL-u problem narkotyków, alkoholizmu czy bezdomności nie istniał, więc nie było potrzeby, aby się na nim skupiać. Tak przynajmniej brzmiała oficjalna wersja. Prawda jest taka, że na przełomie lat 60. i 70. XX wieku młodzi ludzie coraz chętniej sięgali po morfinę, leki oraz amfetaminę. Osoby uzależnione zazwyczaj nie są w stanie samodzielnie sprostać nowej rzeczywistości i gubią się w swoim życiu. Na szczęście w Polsce działał Marek Kotański. Znany psycholog był uosobieniem wielu przeciwności. Niezwykle empatyczny i obdarzony doskonałą intuicją. Z jednej strony skromny mężczyzna, który wszystko poświęcił dla osób potrzebujących. Z drugiej strony domagał się uwagi i akceptacji. Przez swoich pacjentów był nazywany ojcem i bogiem. Jednak z pewnością był osobą, która uratowała wiele osób porzuconych przez państwo.

Anna Kamińska stworzyła bestsellerową biografię, która została napisana na podstawie relacji pierwszych pacjentów Marka Kotańskiego, a także wywiadów z jego rodziną i współpracownikami. Publikacja "Kotański. Bóg Ojciec. Konfrontacja. Opowieść o legendarnym twórcy Monaru" jest książką nie tylko o wybitnym psychologu, ale również o bezradności służby zdrowia i powstaniu Monaru. Wśród biografii napisanych przez Annę Kamińską warto zwrócić uwagę również na takie tytuły, jak "Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz" czy też "Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak".

 

https://www.taniaksiazka.pl/kotanski-bog-ojciec-konfrontacja-opowiesc-o-legendarnym-tworcy-monaru-anna-kaminska-p-1570822.html?q=kota%f1ski.+b%f3g+ojciec.+konfrontacja.+opowie%b6%e6+o+legendarnym+tw%f3rcy+monaru&sgtype=prodonecol

 

Gatunek: