Muminek i wiosenna niespodzianka

Szanowni Czytelnicy! Uprzejmie informujemy, że Dział Dziecięcy Filii posiada nowy numer telefonu: 507 770 859

Muminek i wiosenna niespodzianka
środa, 23-06-2021, 12:00
Muminek i wiosenna niespodzianka

Jeżeli nie znacie jeszcze serii o przygodach Muminków, jak najszybciej sięgnijcie po książkę "Muminek i wiosenna przygoda". Wraz ze swoim dzieckiem rozsmakujcie się w niepowtarzalnym klimacie fińskiej opowieści Tove Jansson.

Tym razem zastajemy Dolinę Muminków zasypaną śniegiem, a jej mieszkańców pogrążonych w spokojnym, głębokim śnie. Będą spali tak długo, aż obudzi ich katarynka Too-tiki. Jednak Muminka budzi niespodziewanie całkowicie inny dźwięk - to jakieś głośne skrzypienie dochodzące z zewnątrz. Czy Muminek będzie na tyle odważny, by sprawdzić, co wydaje taki dziwny odgłos? Czy zdecyduje się wyjść sam z domu, a jeśli tak, to jakie przygody go spotkają?

Tove Marika Jansson to fińska autorka, ilustratorka, rysowniczka i malarka szwedzkiego pochodzenia. Międzynarodową sławę zapewniła sobie dzięki stworzeniu ilustrowanych przez siebie książek o trollach mieszkających w dolinie gdzieś w Finlandii.

"Muminek i wiosenna przygoda" to kolejna książka z kolorowymi ilustracjami na podstawie oryginalnych grafik Tove Jansson. Piękne historie z Doliny Muminków to zaproszenie do rodzinnej lektury i pretekst do rozmów z dziećmi na temat wartości liczących się w życiu. Opowiadania Jansson na format książeczki dla dzieci zaadaptował Richard Dungworth.

Gatunek: