Noc

Szanowni Czytelnicy! Uprzejmie informujemy, że w lipcu i sierpniu biblioteka będzie czynna w następujących godzinach: poniedziałek, wtorek, środa, piątek - 8:30-16:30, czwartek - 8:00-12:00. Zapraszamy!

Noc
poniedziałek, 06-04-2020, 11:33

Czwarty tom bestsellerowej serii kryminałów Bernarda Miniera. W morderstwo kobiety na platformie wiertniczej zamieszany jest psychopatyczny morderca i komendant policji.

Na jednej z platform wiertniczych działających na Morzu Północnym dochodzi do morderstwa zatrudnionej tam kobiety. Śledztwo w tej sprawie rozpoczyna inspektor norweskiej policji Kirsten Nigaard. Zwołuje ona spotkanie pracowników platformy, jednak brakuje na nim jednego z członków personelu. Nazywa się on Julian Hirtmann, tak samo jak nieuchwytny od kilku lat, psychopatyczny morderca. W kabinie pracownika Kirsten odkrywa plik zdjęć. Gdy kilka dni później odwiedzi w Tuluzie Martina Servaza, komendant ze zdumieniem rozpozna na fotografiach samego siebie. Dla dwójki policjantów staje się zupełnie jasne, że oto rozpoczyna się kolejna runda gry z wrogiem, który czai się gdzieś w mrokach nocy.

Oto czwarty tom serii kryminalnych thrillerów, których głównym bohaterem jest komendant policji z Tuluzy Martin Servaz. Na cykl składają się, jak do tej pory następujące powieści: "Bielszy odcień śmierci", "Krąg", "Nie gaś światła", "Noc".

Pierwsza powieść tego cyklu była zarazem debiutem książkowym Bernarda Miniera. Została uhonorowana Prix Polar na festiwalu w Cognac za najlepszą francuską powieść 2011 roku. Od tego czasu Bernard Minier uznawany jest za jednego z najlepszych twórców francuskiego kryminału. Jego powieści łączą w sobie wartką, sensacyjną akcję ze znakomicie opracowanym tłem psychologicznym. Nie rzadko też poruszają niezwykle istotne dla współczesnego świata tematy społeczne i kulturowe. Taka jest właśnie seria o Martinie Servazie i taka też jest najnowsza powieść z jego udziałem, a więc opisywana tu "Noc". Jak zwykle czeka tu na nas potężna dawka emocji oraz zaskakujących zwrotów akcji. Minier to mistrz suspensu, czego kolejny raz udaje mu się dowieść. Kto wygra pojedynek: który z tych dwóch, prawdziwie genialnych umysłów? Poszukujący ukochanej komendant z Tuluzy, a może jego wróg, psychopatyczny morderca?

https://www.taniaksiazka.pl/noc-bernard-minier-p-929250.html

Gatunek: