O przesądach,przysłowiach i zwyczajach z Renatą Piatkowską

Ze względu na ograniczenia w świadczeniu usług- MPBP w Dzierżoniowie otwarta jest w godzinach 11-17 od pn-śr,pt oraz 8-12 czw.

O przesądach,przysłowiach i zwyczajach z Renatą Piatkowską
czwartek, 05-03-2020, 08:51

W środę 4 marca w Dziale Dziecięco- Młodzieżowym odbyło się spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską. Pisarka w oparciu o swoje książki: "Gdyby jajko mogło mówić", "Mądra głowa zna przysłowia", "Z przysłowiami za pan brat" i "Szczęście śpi na lewym boku" zapoznała przybyłych na spotkanie uczniów z pojęciami tj. przysłowie, przesąd, zwyczaj. Dzieci dowiedziały się m.in. co to znaczy „mieć z kimś na pieńku”, "wyświadczyć komuś niedźwiedzią przysługę”  i dlaczego „strach ma wielkie oczy”. Pani Renata opowiedziała również o tradycjach i zwyczajach, które są mocno zakorzenione w naszej kulturze, tj. prima aprilis czy śmigus-dyngus. Wytłumaczyła również skąd się wzięły przesądy, że czarny kot przynosi pecha, a czterolistna koniczyna szczęście.