Wakacyjne lektury

 

Wakacyjne lektury
środa, 08-06-2022, 09:25

We wtorek 7 czerwca rozmowy toczyły się już o wakacyjnym wypoczynku i  letnich podróżach. Czytelnikom, którzy do bagażu wkładają książki (na wszelki "pogodowy wypadek") proponujemy:

 

  • historie w wymiarze orientalnym

Larry Engelmann- "Piórko na wietrze" -   poruszająca, autobiograficzna historia młodej Chinki, dorastającej w czasach rewolucji kulturalnej pod rządami Mao Zedonga w latach 1960/70.

Dion Leonard - "Odnaleźć Gobi"- wzruszająca, prawdziwa opowieść o przyjaźni znanego maratończyka Diona Leonarda i Gobi – bezdomnego pieska, który przebiegł z nim Maraton Piasków.

Gregory David Roberts- "Shantaram"- tytuł znaczy „boży pokój”. To imię nadali bohaterowi książki jego hinduscy przyjaciele, zamykając w nim całą historię opowiedzianą w tej książce: historię odnalezienia prawdy o sobie w Indiach. 

  • świat wokół nas

 Wiesław Myśliwski- "Widnokrąg"- jedna z najważniejszych polskich powieści. Prowincja oglądana oczyma dorastającego chłopca, pełnokrwiste, niejednoznaczne postaci – wielowymiarowy świat, o którym nie sposób zapomnieć

Monika Śliwińska-"Panny z Wesela. Siostry Mikołajczykówny" - to historia bronowickich rodzin i portrety trzech sióstr, których historia była dużo bardziej złożona niż mogłoby się wydawać.

Witold Bereś- " Pilchu. Na rogu Wiślnej i Hożej"- ta książka to przy okazji także portret pewnego środowiska inteligencji, dziennikarzy i twórców, którzy – czy to w wielkiej Warszawie, czy w barwnym Krakowie, czy w małej beskidzkiej Wiśle – zachłysnęli się wolnością z jej ciemnymi i jasnymi stronami.
Wszystkim życzymy udanych wakacji- także z dobrą książką.