"Porozmawiajmy o książkach, tygrysie!" czyli Tydzień Czytania Dzieciom

Szanowni Czytelnicy! Uprzejmie informujemy, że w lipcu i sierpniu biblioteka będzie czynna w następujących godzinach: poniedziałek, wtorek, środa, piątek - 8:30-16:30, czwartek - 8:00-12:00. Zapraszamy!

"Porozmawiajmy o książkach, tygrysie!" czyli Tydzień Czytania Dzieciom
poniedziałek, 10-06-2024, 09:29

W dniach 1-7 czerwca odbywał się Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Jest to czytelnicze święto, które od ponad dwóch dekad jednoczy osoby i instytucje zaangażowane w promocję czytania dzieciom oraz czytelnictwa i jest obchodzone w setkach placówek bibliotecznych oraz oświatowych w całym kraju. Tegoroczne hasło akcji: „Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!” nawiązuje do tytułu Grand Prix VI Konkursu im. Astrid Lindgren – „Porozmawiajmy o sztuce, Tygrysie”.

Tradycyjnie z radością uczestniczyliśmy w tej akcji. W tym roku Dział Dziecięco-Młodzieżowy Biblioteki odwiedził Pan Radosław Drabczyk - Radny Rady Miejskiej Dzierżoniowa i szef dzierżoniowskiego sztabu WOŚP, który przeczytał dzieciom z Przedszkola Publicznego Nr 2 "Przedszkole na Górce" książkę Przemysława Wechterowicza pt. "Być jak tygrys". Serdecznie dziękujemy zaproszonemu gościowi za włączenie się do tej ogólnopolskiej akcji.