Przygoda na wyspie w Bibliotece Malucha

piątek, 14-06-2024, 09:35

Stęsknieni już za wakacjami na zajęciach Biblioteki Malucha wyruszyliśmy szukać przygód na tajemniczej wyspie. Inspiracją była książka „Cudowna wyspa dziadka” Benji Davies. Maluszki słuchając szumu morza i odgłosów dzikich zwierząt próbowały sobie wyobrazić jak wyglądałaby taka wyspa. Dzieci rozpoznawały egzotyczne owoce a nawet skosztowały kolorowych robaczków, które znaleźliśmy na dzikim lądzie. Tajnym przejściem wyruszyliśmy do cichej zatoczki, w której udało nam się złowić kolorowe rybki. Kierując się wskazówkami ukrytymi w butelce wyrzuconej na brzeg maluszki znalazły drogę do skrzyni pełnej skarbów. Nasi odważni mali odkrywcy znaleźli nawet sposób na groźnego potwora karmiąc go jego ulubionym przysmakiem- jajami żółwia. Wreszcie wspólnie z rodzicami zbudowali tratwę i wytrwale wiosłując przez ocean ruszyli do domu. To była fajna przygoda!