Spotkanie autorskie w Ostroszowicach

 

Spotkanie autorskie w Ostroszowicach
poniedziałek, 21-05-2018, 07:58

(...) ,, A więc jednak opłaca się pisać prawdę czy też starać się pisać prawdę,

i to właśnie Pan robi wbrew przyjętym opiniom,

że poezja to co innego niż pisanie prawdy..."

                                                       /Czesław Miłosz w liście do Adama Lizakowskiego/

 

Fascynujące spotkanie autorskie z nieprawdopodobnie interesującym poetą,genialnym obserwatorem rzeczywistości opowiadającym z pasją o swojej twórczości oraz o najnowszym tomiku poetyckim,, Jak zdobyto Dziki Zachód". 

W czwartek 17 maja w Bibliotece w Ostroszowicach gościlismy w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki poetę Adama Lizakowskiego, który cudownie wprowadził zebranych w świat poezji prawdziwej, a właściwie opartej na prawdzie historycznej oraz osobistych przeżyciach autora.

Nieprawdopodobnie sugestywne opowiadanie o interesujących osobistych przeżyciach na emigracji, spotkaniu z Czesławem Miłoszem i długiej drodze do stworzenia wspaniałego tomiku ,,Jak zdobyto Dziki Zachód" całkowicie pochłonęły uczestników spotkania.

Wzruszające słowa poety o tym,że książkę dedykuje swojemu Ojcu oraz wszystkim ludziom, którzy musieli zdobyć Dziki Zachód wytworzyły notalgiczny nastrój.

Nawiązał się też swoisty dialog między autorem a czytelnikami, którzy dostrzegli podobne losy w swoich rodzinach do tych które opisał Pan Adam w swoim najnowszym dziele poetyckim.

 

Spotkanie z wyjatkowym poetą to niezwykłe wydarzenie.

 

Wśród podziękowań dla Adama Lizakowskiego pojawiły się również słowa szacunku dla tworczości autora oraz życzenia dalszych sukcesów. Z ogromną przyjemnością czytelnicy nabyli książki pisarza , w których autor umieszczał dedykacje i z namaszszczeniem wręczał czytenikom.

Tajemniczy kapelusz Pana Adama znalazł godne miejsce w naszej bibliotece na klasycznej kolumnie.W prezencie od pisarza otrzymaliśmy do biblioteki książkę

pt:,,40 listów poetyckich". Serdecznie dziękujemy!

 

Przy kawie i herbacie oraz smakowitych słodyczach Patrycji Wojtachny delektowaliśmy się poezją Adama Lizakowskiego.

A w myślach natrętnie mruczała znana piosenka,,Szli na zachód osadnicy..."

 Maria Kirkiewicz

DKK w Ostroszowicach