Wielcy Polacy na kresach - Barbara Wachowicz

Szanowni Czytelnicy! Uprzejmie informujemy, że Dział Dziecięcy Filii posiada nowy numer telefonu: 507 770 859

Wielcy Polacy na kresach - Barbara Wachowicz
poniedziałek, 26-04-2021, 12:22

"Wielcy Polacy na Kresach" to książka opowiadająca o najsłynniejszych Polakach, których Kresy były ojczyzną i miejscem, gdzie zawsze chętnie wracali wspomnieniami i nie tylko!

Polscy pisarze, poeci, aktorzy, wielcy twórcy. Tak wielu z nich za swoją ojczyznę uznawało Kresy, tak wielu zostawiło tam serce i wspomnienia. Jednak czy mieli możliwość aby tam powrócić? O nich, ich historii i pochodzeniu przeczytać możemy w książce "Wielcy Polacy na Kresach".

To niepowtarzalna okazja aby odbyć daleką wędrówkę i spojrzeć na miejsca, które dla wielu z nas są wciąż nieznane. Z Mickiewiczem nad Wilią, Niemnem i Świtezią. Ze Słowackim w Krzemieńcu. Z Orzeszkową nad Niemnem: to tam udamy się, jeśli tylko sięgniemy po poniższa pozycję. Autorka dokładnie analizuje tropy i ślady, jakie pozostawili po sobie twórcy. Dodatkowym atutem stają się bogato ilustrowane strony, przepełnione rzetelnymi i ciekawymi informacjami o najsłynniejszych Polakach. Dla nich Kresy były kolebką i "najściślejszą ojczyzną" z której nigdy nie mogli zrezygnować. Nie znaleźli innego miejsca dla siebie na świecie, nie raz oddając wszystko, aby wrócić tam chociaż na chwilkę. Książka "Wielcy Polacy na Kresach" prowadzi tropami Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego i Elizy Orzeszkowej do kraju ich lat dziecinnych i młodzieńczych.

Barbara Wachowicz urodziła się w 1937 roku, a zmarła w 2018 roku. Była polską pisarką, reportażystką i autorką biografii wielkich i znanych Polaków. Fotografowała, tworzyła scenariusze i publikowała swoje teksty w gazetach i dziennikach.

Żródło: Tania Książka

Gatunek: