BIBLIOTEKA W TWOIM WIEKU

 

BIBLIOTEKA W TWOIM WIEKU

O zimie w bibliotece

Wednesday, 19-01-2022, 11:44
Zima i sporty zimowe były tematem dzisiejszego spotkania z maluchami z Przedszkola Sióstr Salezjanek w Dzierżoniowie.  W czasie lekcji bibliotecznej dzieci zapoznały się z książką „Zima”, której głównym bohaterem była wczorajszy jubilat  – Kubuś Puchatek, ponadto rozwiązywały zimowe quizy i zagadki na monitorze interaktywnym.

Zimowa przygoda

Thursday, 13-01-2022, 14:03
Po świątecznej przerwie wracamy do wizyt przedszkolach i głośnego czytania naszym kochanym przedszkolakom. Na spotkaniu w Przedszkolu Publicznym nr 7 dzieci przeniosły się do zimowej krainy. Poznały śnieżne zwierzątka, rozwiązały zagadki i wysłuchały zabawnej opowieści o tajemniczych gościach, którzy w mroźną noc zawitali do pana Percy’ego.

O babci i dziadku

Thursday, 13-01-2022, 12:39
W tygodniu poprzedzającym Dzień Babci i Dziadka, przybyłe do biblioteki dzieci z przedszkola Sióstr Salezjanek w Dzierżoniowie wysłuchały książeczki pt. Miffy dziadek i babcia, rozwiązywały zagadki o rodzinie oraz opowiadały, za co najbardziej kochają swoich dziadków. 

Zimowe zabawy w Bibliotece Malucha

Thursday, 13-01-2022, 11:21
Za  nami, pierwsze w nowym roku, spotkanie z cyklu "Biblioteka dla Malucha". 12 stycznia odbyły się kolejne zajęcia dla najmłodszych i ich rodziców. Tematem była zima i wszystko co z nią związane. Dzieci poznały zwierzęta, którym ta surowa pora roku nie jest straszna, wyklejały bałwanki oraz stoczyły bitwę na papierowe śnieżki . 

Zimowe zabawy

Monday, 10-01-2022, 10:28
Zapraszamy dzieci w wieku od 2 do 6 lat wraz z rodzicami na grudniowe spotkanie w Bibliotece Malucha. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejsze zgłoszenie się bezpośrednio w dziale lub telefonicznie (74 64 64 645). Informujemy, że pierwszeństwo uczestnictwa w zajęciach w Bibliotece Malucha będą miały dzieci zapisane do biblioteki.

Pobaw się z reniferem

Wednesday, 22-12-2021, 16:44
Przedświąteczny nastrój zapanował na spotkaniu z dziećmi z grupy Sówek i Jeżyków z PP3. Dzieci wysłuchały opowieści o zabawnych przygodach Mikołaja, zwyczajach związanych z Bożym Narodzeniem oraz dzielnie szukały ukrywającego się w książce renifera. Spotkanie umilił świąteczny taniec renifera, który wraz z panią bibliotekarką odwiedził dzieci.

O Bożym Narodzeniu w bibliotece

Thursday, 16-12-2021, 11:17
Przybyłe dzisiaj do biblioteki dzieci z Przedszkola nr 1 w Dzierżoniwie  miały okazję przypomnieć sobie istotę Bożego Narodzenia oraz tradycje związane z tymi świętami.  Maluchy m. in. wysłuchały książki pt. Szopka betlejemska, jak równiez sprawdziły swoją spostrzegawczość, grając w świąteczne memory.Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach projektu MŁODZI I TWÓRCZY W INTERAKTYWNEJ...

Bożonarodzeniowe tradycje

Friday, 10-12-2021, 11:47
Z okazji nadchodzących Świąt Bożonarodzeniowych w naszej bibliotece  odbyło się kolejne spotkanie przypominające  idee i zwyczaje bożonarodzeniowe. Tym razem gościliśmy grupę trzecioklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Dzierżoniowie.Uczniowie po wysłuchaniu książki pt. Szkopka betlejemska” bardzo chętnie odgadywali  zagadki i quizy traktujące o bożonarodzeniowych tradycjach.

O Bożym Narodzeniu

Thursday, 09-12-2021, 12:39
 Przybyłe dzisiaj do biblioteki dzieci z Przedszkola nr 1 w Dzierżoniwie  miały okazję posłuchać ciekawostek na tamet Bożego Narodzenia . Wspólnie z maluchami przypomnieliśmy sobie  idee i tradycje związane z tym szczególnym świętem.Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach projektu MŁODZI I TWÓRCZY W INTERAKTYWNEJ BIBLIOTECE, przy wykorzystaniu monitora interaktywnego sfinansowanego...

KONKURS PLASTYCZNY "PORTRET KUBUSIA PUCHATKA"

Wednesday, 08-12-2021, 15:58
Serdecznie zapraszamy naszych najmłodszych czytelników (5-8 i 9-12 lat) do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Portret Kubusia Puchatka” z okazji przypadającego 18 stycznia Dnia Kubusia Puchatka.Szczegóły dotyczące konkursu w regulaminie -  link poniżej:Regulamin konkursu plastycznego "Portret Kubusia Puchatka" 

Pages