Nowości Dział Dziecięcy Filii

Szanowni Czytelnicy! Uprzejmie informujemy, że w lipcu i sierpniu biblioteka będzie czynna w następujących godzinach: poniedziałek, wtorek, środa, piątek - 8:30-16:30, czwartek - 8:00-12:00. Zapraszamy!

Nowości Dział Dziecięcy Filii

Ubrania i pogoda. Pops i Boti uczą angielskiego

Pops i Boti wybrali się do butiku z ubraniami. Będą im tam pomagać maszyna dopasowująca strój do pogody oraz stylizator proponujący najmodniejsze kreacje. Odwiedzą też sklep Od Czapy, gdzie każde nakrycie głowy to mały cud techniki. Jeśli chcecie się dowiedzieć, co przymierzał Pops, koniecznie zajrzyjcie do środka!

 

W drogę. Na sygnale

Znów słychać w oddali pojazd na sygnale! Dzięki sztywnostronicowej książeczce Na sygnale poznasz szczegółowo cztery pojazdy: wóz strażacki, radiowóz, karetkę i helikopter ratunkowy.

Szkoła trzęsiportków. Wyścigowy kurczak

Witajcie w Szkole Trzęsiportków! Tutejsze dzieciaki w każdej sytuacji dopatrują się nadprzyrodzonego wyjaśnienia. W tej szkole WSZYSTKO może się zdarzyć i ZAWSZE wiele się tam dzieje.

Operacja Gra Pozorów

Tiril i Oliver z Biura Detektywistycznego nr 2 powracają w dwudziestym pierwszym tomiku swoich przygód!

Mru mru i leśny wieczór. Opowiadania na dobranoc dla dużych i małych

Mru Mru nigdy nie jest sama w lesie. Las żyje – w dzień jego mieszkańcy chowają się w swoich norach, dziuplach i na legowiskach, za to wieczorem... Leśne wieczory tętnią życiem. A każdy mieszkaniec lasu ma do opowiedzenia ciekawą historię. Okazuję się, że pod pewnymi względami zwierzęta są całkiem podobne do ludzi. Oto 10 leśnych opowiadań do snu, które dają do myślenia.

Klub Enigma

Tajemnica? Zagadki i szyfry? To właśnie łączy czwórkę przyjaciół, szóstoklasistów z poznańskiej Wildy. Kokos ma imponujące dredy i kocha piłkę nożną. Marcel marzy o psie i o tym, żeby móc normalnie jeździć na rowerze. Wowa to nieco wycofany geniusz matematyczny, a Inka – ostra dziewczyna w zielonych trampkach. Razem zakładają tajny klub i ruszają tropem podejrzanego filmiku z sieci.

Życie Mrówki

Mrówka ma sześć lat, chodzi do zerówki i przyjaźni się z Henią. Ma też fermę ślimaków, cytrynowożółty rower, nowego sąsiada i alergię na kłótnie, zwłaszcza gdy rodzice kłócą się po angielsku. A czego nie ma? Kota i ani jednego ruszającego się zęba. To takie niesprawiedliwe!

Alemama, czyli historia z życia wzięta

To książka dla dzieci i dla rodziców – tych pierwszych rozbawi, tych drugich… pocieszy. Po każdym rozdziale w kilku zdaniach przeczytają, że choć rodzicielstwo to nie bajka, nie ma lepszej zabawy!

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica dinozaura

Do Valleby przyjechała wystawa prezentująca kompletny szkielet tyranozaura. Podczas jej otwarcia okazuje się, że jedna z kości zniknęła bez śladu. Kto ją ukradł i w jakim celu? Dlaczego chwilę wcześniej rozdzwoniły się dzwony i czy organizatorka wystawy Barbara Palm straci ogromne pieniądze?
Lasse i Maja zabierają się do pracy!

Pages