Kryminał

 Biblioteka  LIPIEC-SIERPIEŃ czynna w godzinach Pon -Pt  9-17, Cz 8-12

Kryminał

Karty zła - Mariusz Kanios

W domku letniskowym na odludziu znaleziono zwłoki bestialsko zamordowanej kobiety. Zabójca pozostawił wiele śladów na miejscu zbrodni, więc sprawa wydaje się prosta. Policja szybko zatrzymuje podejrzanego. Dochodzenie jednak komplikuje się, kiedy w banku gdzie pracowała ofiara wykryty zostaje brak znacznej sumy pieniędzy. Śledztwo prowadzi komisarz Zuzanna Nowacka. Intuicja podpowiada jej, że te dwie, na pozór odrębne sprawy coś łączy. Nie wierzy w zbieg okoliczności.

Uczynkiem i zaniedbaniem - Mariusz Kanios

Z domu dziecka pod Sandomierzem znika siedmioletni Szymek. Policja przeczesuje okolicę, a w tym samym czasie u księdza Piotra spowiada się mężczyzna. Wyznaje, że ma związek z zaginięciem chłopca i zamierza zabić człowieka. Duchowny chciałby pomóc dziecku, ale w taki sposób, by nie złamać tajemnicy spowiedzi. Śledczy nie wierzą księdzu, który mówi, że jest niewinny, choć niczego nie wyjaśnia.

Oni - Joanna Opiat-Bojarska

Dla niektórych osób rutyna jest największym wrogiem. Wzbudza irytację i wpędza w marazm oraz przygnębienie. Inni z kolei odnajdują w niej ukojenie i są wdzięczni za stały rytm dnia pozbawiony zbędnych niespodzianek. Sięgnij po książkę pod tytułem "Oni", którą napisała Joanna Opiat-Bojarska, i przekonaj się, co może się wydarzyć, gdy życie nieoczekiwanie zmieni się o sto osiemdziesiąt stopni!

Winny - Joanna Opiat-Bojarska

Marcin był kiedyś normalnym, szczęśliwym chłopakiem. Miał kolegów i rodzinę, na którą zawsze mógł liczyć. Wszystko zmieniło się wskutek jednego wydarzenia. Jego kolega został zamordowany, a Marcin przyznał się do popełnienia zbrodni. Czemu wziął na siebie winę, skoro nie miał z tym nic wspólnego? Na dodatek nie wie, kim jest sprawca.

Córka - Michelle Frances

Miłość matki, sekret córki.

Trzymająca w napięciu, pełna dramatyzmu opowieść o matczynej odwadze i poświęceniu.

444 - Maciej Siembieda

W wypadku samochodowym ginie dziennikarz jednej z popularnych gazet. Jego auto zostaje zmiażdżone przez rozpędzonego tira na albańskich rejestracjach. Ta śmierć udaremnia ujawnienie ważnych dokumentów dotyczących Chrztu Warneńczyka - najczęściej kradzionego obrazu Jana Matejki. Jakub Kania, prokurator IPN-u i adresat dokumentów, zostaje wciągnięty w niebezpieczną rozgrywkę o tajemnicze płótno. Trwa ona od kilkuset lat, z udziałem m.in.

Miejsce i imię - Maciej Siembieda

Jakub Kania, były prokurator IPN, otrzymuje od Instytutu Pamięci Jad Waszem w Jerozolimie zlecenie odnalezienia miejsca pochówku holenderskich Żydów zamordowanych w niewielkim obozie koncentracyjnym na Górze św. Anny. Szybko odkrywa, że zwierzchnik obozu, generał SS Albrecht Schmelt uruchomił tam własny, głęboko utajniony biznes: szlifiernię diamentów, która przerabiała materiał przewożony przez holenderskich Żydów wyciąganych z transportu do Oświęcimia.

Wotum - Maciej Siembieda

W pewien grudniowy dzień dochodzi do ataku na jeden z najcenniejszych skarbów polskiego katolicyzmu. Dokładnie 9 grudnia 2012 roku - to właśnie wtedy ma miejsce zamach na obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Tak naprawdę jedyną rzeczą, która zdołała uratować obraz od jego własnej apokalipsy, była szyba pancerna - zainstalowana tuż przed atakiem, jak gdyby ktoś przewidział nadchodzące zło. Kto jednak mógł dopuścić się tak okropnego czynu?

Kukły - Maciej Siembieda

Tajemnice, elementy okultystyczne, śledztwo najeżone niebezpieczeństwami - to tylko niektóre elementy doskonałej powieści kryminalnej "Kukły". Jest tego jeszcze więcej! Wystarczy, że sięgniesz po książkę, a ujawni ona Tobie przerażającą i emocjonującą historię!

Furia - Robert Ziębiński

Gdy już dopadną cię demony przeszłości, czas podpalić świat… Dla licealisty z prowincjonalnego miasteczka romans z charyzmatyczną nauczycielką może wydawać się spełnieniem marzeń. Jej intrygujące intymne tatuaże powinny podpowiedzieć mu, że nic nie wie o jej mrocznej przeszłości. Za młodzieńczą naiwność przyjdzie mu zapłacić najwyższą cenę. Odnalezienie ciała Sebastiana uruchamia w Kościanie Dolnym spiralę ślepej agresji.

Pages