Podróżnicze

 Biblioteka  LIPIEC-SIERPIEŃ czynna w godzinach Pon -Pt  9-17, Cz 8-12

Podróżnicze

Gozo. Radosna siostra Malty - Piotr Ibrahim Kalwas

Piotr Ibrahim Kalwas mieszka na malej maltańskiej wyspie Gozo od ponad trzech lat. To obrzeża Unii Europejskiej, między Sycylią a Afryką, specyficzna mieszanka kulturowa łącząca w sobie wpływy włoskie, brytyjskie, arabskie, hiszpańskie i francuskie.

Nowy Jork. Opowieści o mieście - Magdalena Żelazowska

"Nowy Jork. Opowieści o mieście to zapis codziennego życia w jednej z najbardziej ekscytujących metropolii świata.

Nela w krainie wombatów

"Nela w krainie wombatów"

"Nela i wyprawa w moskie głębiny"

Wielka podróż psim zaprzęgiem - Knud Rasmussen

Piąta Ekspedycja Thule (1921–1924): najdłuższa i najważniejsza podróż, jaką Rasmussen oraz dwójka Inuitów odbyli psimi zaprzęgami.

Austria. Inspirator podróżniczy

Autor przekonuje, że Austria zaskakuje, o każdej porze roku swym urokiem. Wiedeń,  Salzburg,  sekrety doliny Dunaju,  Kraina Cichej Nocy i oczywiście Alpy, wizytówka kraju. Te  – i inne atrakcje podane w ciekawych odsłonach z mapami,  mogą stać się inspiracją rodzinnych wypraw.

Toruń, Bydgoszcz i kujawsko-pomorskie

Toruń, Bydgoszcz i kujawsko-pomorskie - ten region to prawdziwa perełka na turystycznej mapie Polski. Obok znanych atrakcji, takich jak Toruń i Biskupin, kryje wiele wspaniałych, a w dodatku nieodkrytych miejsc: ruin zamków, romańskich kościołów, średniowiecznych miasteczek czy malowniczych jezior. To również doskonały cel dla aktywnych, na których czekają liczne szlaki piesze, rowerowe i kajakowe. A po trudach podróży każdy może wypocząć w jednym z uzdrowisk.

Nowa Zelandia. Podróż przedślubna - Janusz Leon Wiśniewski, Ewelina Wojdyło

Janusz Leon Wiśniewski i Ewelina Wojdyło polecają wszystkim zakochanym niestandardową przygodę – podróż przedślubną.

Pages