Poradniki

 Zapraszamy na WIELKI KIERMASZ KSIĄŻEK popularno-naukowych w Filii Biblioteki na os. Różanym.

Poradniki

Włoszki. Czego mogą nas nauczyć?

Zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego Włoszki są takie seksowne, pewne siebie, uśmiechnięte, zadowolone ze swojego życia i dlaczego żaden mężczyzna nie potrafi się im oprzeć? Jak Miucci Prada i Donatella Versace to robią? Włoszki są przebojowe, zniewalające, niezależne, pewne siebie, pełne temperamentu i niezwykle kobiece.

Mówili, że jestem zbyt wrażliwa

Książka dla czytelników bestsellerów Jak mniej myśleć i Wysoko wrażliwych!

Czy:

Zbyt inteligentni, żeby być szczęśliwi

• Co jeśli wyjątkowa inteligencja jest źródłem zbyt wielkiej wrażliwości?

• Co jeśli bywa przyczyną słabości i niepokoju, a czasem nawet cierpienia?

Skończ z tym sh*tem!

Wiesz, że nie powinieneś, ale to robisz. Wiesz, że powinieneś, ale tego nie robisz. I tak w kółko. Nieważne, czy popadłeś w rutynę codzienności, czy nuży cię praca, czy nie możesz znaleźć swojej idealnej połówki, czy masz problemy z oszczędzaniem pieniędzy lub kłopoty z dbaniem o zdrowie, wszystko sprowadza się do jednego: autosabotażu. I na pewno masz już tego dość.

Mniej. Intymny portret zakupowy Polaków

"Nie pamiętam już, kiedy i dlaczego przyszło mi do głowy, że kluczem do codzienności może być portfel. Jego zawartość (bądź jej brak) i to, co się z nią robi. Piszę o tym, co się dzieje, gdy spróbuje się - na jakiś czas - radykalnie ograniczyć codzienną konsumpcję. Oskubać ją do tego, co naprawdę niezbędne. Tymczasowy zakupowy post, na podjęcie którego zdecyduje się kilkanaście gospodarstw domowych z całej Polski, stanie się też częścią mojej codzienności.

Jak uspokoić swoje myśli

Czy zdarza Wam się martwić rzeczami, które jeszcze nie nastąpiły? Albo takimi, które nie tylko jeszcze się nie wydarzyły, ale zapewne nigdy się nie wydarzą? Mózg podsuwa nam milion różnych scenariuszy, z których każdy następny jest coraz bardziej niepokojący. Zaczynamy się stresować i coraz trudniej nam zatrzymać gonitwę myśli.

Basic Witches. Magia kobiecości

Kim są współczesne czarownice? Czy jesteś jedną z nich? "Basic Witches. Magia kobiecości" to książka pomagająca zmienić myślenie o sobie i otaczającym nas świecie. Codzienne czary, które nauczą Cię, jak wykorzystywać swoje atuty.

Ada, to wypada! (Zofia Karaszewska, Sylwia Stano)

Ada, wypada ci zabierać głos! Wypada ci się wyróżniać, dbać o siebie i zadawać pytania bez odpowiedzi. Czy wiesz, co jeszcze?

Jak spełniać marzenia? Spróbuj niemożliwego (Michał Maj)

Według Michała Maja trzeba zrobić listę i… po prostu je spełniać. Nie analizować, nie myśleć za wiele. Działać. Kiedy sam, kilka lat temu spisał swoją listę marzeń, nie sądził, że tak szybko zacznie je realizować. Od tamtego momentu m.in. mieszkał kilka tygodni z Eskimosami na Alasce, stanął na dachu wieżowca w Czarnobylu, jeździł na nartach na Saharze, przebiegł ultramaraton i… napisał książkę. To, co miało być zabawą – stało się planem na życie.

Mądra Babcia. Borucka Beata

Jak być Babcią XXI wieku? Pełna humoru i satyry jedyna książka o Babciach i dla Babć.

Pages