Gelassenheit (dystans, luz) to podejście do życia, które możemy wypracować na każdym jego etapie, a szczególnie gdy wkraczamy w smugę cienia. Wilhelm Schmid, berliński filozof sztuki życia, nie tylko głosi pochwałę wewnętrznego spokoju, ale sam wprowadza własne rady w życie, aby pokazać, jak można osiągnąć upragnioną Gelassenheit.
Wiek średni, czy okres średniej dorosłości, to ważny, piękny, ale i momentami trudny czas w życiu człowieka...Zaczynamy w nim podsumowywać to, czego dokonaliśmy do tej pory, doświadczając często ambiwalentnych uczuć: radości i dumy, smutku i żalu. Przechodzimy przez kryzys wieku średniego, godząc w sobie słabość i siłę, świętość i grzeszność, wrażliwość emocjonalną i racjonalność.
Z pewnością w swoim życiu wielokrotnie spotkaliście się z ludźmi, którzy wręcz muszą być w centrum uwagi - wielbieni i ubóstwiani. Brak zainteresowania ich życiem, sukcesami i opowieściami traktowany jest jako ogromna zniewaga. Dlatego otaczają się ludźmi, którzy ich bezwzględnie podziwiają. Narcyzi, bo o nich mowa, mają na celowniku wszystkie osoby posiadające pewną typowo ludzką cechę: empatię.
Lucy ma kochającego męża, pracę marzeń oraz piękny dom na Mulberry Avenue. W dzieciństwie los ją surowo doświadczył, więc wie, że w życiu nie może być idealnie. Lucy parę domów od siebie ma też Amber. Nigdy nie kończą się im tematy do rozmów, choć przyjaciółka wiedzie znacznie barwniejsze życie niż Lucy...Niespodziewanie jednak Amber daje do zrozumienia, że nie wszystko jest tak, jak się wydaje.
W czasach, w których tak wielu ludzi gna przed siebie, by nieustannie wszystkich wyprzedzać, w których liczą się osiągnięcia i każdy chce możliwie jak najwięcej posiąść i przeżyć, niełatwo okazywać troskę zarówno innym, jak i sobie.