Bibliotekarz Poleca

Szanowni Czytelnicy! Uprzejmie informujemy, że w lipcu i sierpniu biblioteka będzie czynna w następujących godzinach: poniedziałek, wtorek, środa, piątek - 8:30-16:30, czwartek - 8:00-12:00. Zapraszamy!

Bibliotekarz Poleca
Kolor: 
 

Pieprz i Wanilia

Multiteka poleca cykl filmów dokumentalnych PIEPRZ I WANILIA autorstwa Elżbiety Dzikowskiej i Tony'ego Halika.

Znana para podróżników zabiera nas w różne zakątki świata. Cykl ten przez ponad dwie dekady był emitowany w TVP  i cieszył sie ogromna popularnością wśród widzów.

W telewizyjnym studiu, pełnym pamiątek z podróży, Dzikowska i Halik prezentowali nagrania z wypraw, opowiadali różne anegdotki oraz rozmawiali z zaproszonymi gośćmi.

Dzikowska. Pierwsza biografia legendarnej podróżniczki

Dzikowska. Pierwsza biografia legendarnej podróżniczki.
Podróżowała samotnie lub wraz mężem Tonym Halikiem, odkrywała nieznane, docierała tam, gdzie nie było bezpiecznie.

Międzynarodowy Dzień Owoców

W roku 2024 Międzynarodowy Dzień Owoców przypada na 1 lipca.

Święto nieprzypadkowo obchodzimy 1 lipca, w środku lata jest ich bowiem najwięcej.  Owoce nie dość że są smaczne, to mają jeszcze wiele wartości odżywczych.  Owoce i warzywa, obok aktywności fizycznej, zajmują najważniejsze miejsce w Piramidzie Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej. Są źródłem wielu witamin i składników mineralnych, można je spożywać na surowo, gotowane, mrożone, a także w postaci przetworów np.: soków.

Koty. Zrozumieć wąsatego przyjaciela

„Koty. Zrozumieć wąsatego przyjaciela” John Bradshaw

Poznaj sekretne życie kotów!

Tabita w deszczowej chmurze

Kiedy Tabitha wstaje z łóżka lewą nogą, zauważa tuż obok siebie dużą, deszczową chmurę. Natychmiast zdaje sobie sprawę z tego, że to będzie jeden z tych niemiłych dni, kiedy nic nie idzie zgodnie z planem.

STANISŁAW GRZYBOWSKI-HENRYK WALEZY

„WIELKA” UCIECZKA  HENRYKA WALEZEGO

Nocą z 18 na 19 czerwca z kilkoma wiernymi dworzanami wymknął się  z Wawelu król Henryk z Walezjuszów.  To była bezksiężycowa noc  roku 1574. Nie do końca  ucieczka przebiegała zgodnie z planem.

Kołysanka - komedia Juliusza Machulskiego

Humor, groza, sensacja, tajemnica, a przede wszystkim dobra zabawa – to cechy komedii mistrza gatunku Juliusza Machulskiego.

26 Maja-Dzień Matki

"Mama" to pierwsze i najczęściej wypowiadane słowo przez każde dziecko. 26 maja to Dzień Mamy - cichej bohaterki, która uczy, wychowuje, kiedy trzeba karci, a w trudnej sytuacji pocieszy. Motyw matki i jej miłości do dzieci pojawia się również w książkach,  które  można wypożyczyc w naszej bibliotece.

#bibliotekarzpoleca

#dzierzoniowczyta

Oko słonia - Delia i Mark Owens

„Oko słonia” Delii Owens to kolejna wybitnie wciągająca opowieść. Tym razem autorka światowego bestsellera „Gdzie śpiewają raki” zupełnie zmienia klimat i zabiera nas z mokradeł do suchego, ciężkiego pustynnego klimatu Afryki. To niezwykła opowieść, pełna barwnych opisów dzikiej przyrody i zwierząt, a jednocześnie powieść przygodowa i dziennik z podróży. Przepiękna książka będąca wezwaniem do działania na rzecz ochrony przyrody. W rolę głównych bohaterów wcieliła się sama autorka wraz ze swoim mężem.

21 maja Światowy Dzień Kosmosu

Światowy Dzień Kosmosu obchodzimy 21 maja. Celem obchodów tego święta, ustanowionego z inicjatywy amerykańskich astronautów, jest upamiętnienie wydarzeń, związanych z badaniami przestrzeni kosmicznej i zainspirowanie naukowców do dalszej pracy. Zapraszamy naszych najmłodszych czytelników do zgłębiania tajemnic Wszechświata poprzez lekturę fascynujących książek.

#bibliotekarzpoleca

Pages