Dla dzieci

 Zapraszamy na kiermasz książek popularnonaukowych w Filii Biblioteki na os. Różanym.

Dla dzieci
Kolor: 
 

Wakacyjne zabawy z włóczką

Sierpniowe zabawy w bibliotece rozpoczęły się deszczem, ale naszym uczestnikom humor dopisywał. W czasie zajęć dzieci wykonały misie i jeże z kolorowych włóczek,
a następnie rozwiązały wakacyjne krzyżówki, grały w memory z ciekawymi miejscami w Dzierżoniowie oraz warcaby.

Wakacje-Lato z detektywem

Kolejny wakacyjny czwartek upłynął dzieciom tym razem na rozwiązywaniu zagadek,  ćwiczeniu spostrzegawczości  i logicznemu  myśleniu. Młodzi uczestnicy zamienili się w małych detektywów i każdy  znalazł swoje miejsce i mógł puścić wodze fantazji biorąc udział w niezapomnianej przygodzie! Młodzi, odważni detektywi poznali  tajne szyfry, badali odciski kluczy , palców i wykonali portret detektywa. A na koniec wszyscy zrobili sobie pamiątkowe indywidualne zdjęcie.

Guzikowe zabawy

W ostatnie, lipcowe zajęcia uczestnicy wakacyjnych zabaw w bibliotece bawili się papierowymi guzikami.
Segregowali je, układali wg kolorów tęczy oraz na wyścigi nawlekali na dratwę, tworząc  guzikowe korale.
Ponadto każde dziecko spróbowało samodzielnie przyszyć prawdziwy guzik.

Zrób to sam

   Czwartkowe wakacyjne spotkanie  „Zrób to sam”, które odbyło się 23 lipca, to prawdziwa gratka dla dzieci. Pomysły do zajęć zaczerpnięte zostały z książek „ Zrób to sam”, Wszystko co można zrobić z papieru”. Termin zrób to sam ma wiele znaczeń. Dotyczy higieny, jedzenia, ubierania się oraz czynności manualnych czyli zrobienie czegoś z niczego. O sposobie bycia zaradnym i samodzielnym dzieci dowiedziały z powieści  pt „Niesamowite „przygody dziesięciu skarpetek” oraz „Zęby”.

Letnie pejzaże farbami malowane

W czasie  kolejnego wakacyjnego spotkania dzieci miały okazję zapoznać się z malarstwem pejzażowym.
Skoncentrowały się na letnich górskich i nadmorskich widokach . Spod ich pędzli powstały niesamowite krajobrazy.

Kreatywnie z kółek

Cykl zajęć wakacyjnych w Dziale Dziecięco - Młodzieżowym rozpoczęty. Zainspirowani książką Kropka i kreska pokusiliśmy się o proste zadanie rozwijające kreatywność.

W rysowaniu wykorzystaliśmy  kształty kółek, tak by powstało z nich  jak najwięcej różnorodnych rzeczy.

Świat Zwierząt

Wraz z nadejściem  wakacji rozpoczęły się  czwartkowe zajęcia dla dzieci. Tym razem  nasi młodzi czytelnicy odwiedzili bogaty i różnorodny  Świat Zwierząt. Dzięki lekturze,  pięknie ilustrowanych i dźwiękowych książek pogłębili swoją wiedzę na temat otaczającej nas fauny. Na zakończenie spotkania dzieci wykonały papierowy przybornik na długopisy z wizerunkiem swojego ulubionego zwierzątka.

Coolturalny piątek w bibliotece

Pierwszy Coolturalny piątek w bibliotece już za nami. Przybyły na spotkanie dzieci  zostały oczarowane niezwykłymi sztuczkami i magicznymi trikami naszego lokalnego iluzjonisty Michała Sośniaka.

Prowadzący swoim pokazem wprawił wszystkie dzieci w zachwyt i zdumienie, zdradził im również jedną ze swoich sztuczek.

 

Owocowo i zdrowo!

W środowe popołudnie Dział Dziecięco - Młodzieżowy stał się owocowym rajem.  Tym razem uczestnicy zajęć  Biblioteki Malucha  dowiedzieli się , że owoce są niezbędne w ich diecie, ponieważ zawierają  wiele niezbędnych witamin składników mineralnych. W trakcie zabawy maluchy wymyślały owocowe przekąski, z zamkniętymi oczami odgadywały smaki poszczególnych owoców oraz odpowiadały  na owocowe zagadki. Zwieńczeniem zajęć było  stworzenie owocowych drzewek z klocków.

 

Pages