Dla dzieci

Szanowni Czytelnicy! Uprzejmie informujemy, że Dział Dziecięcy Filii posiada nowy numer telefonu: 507 770 859

Dla dzieci
Kolor: 
 

Rozwijanie przez czytanie

Czytanie kilkulatkowi rozbudza w nim ciekawość świata i pomaga mu zrozumieć siebie i innych, dlatego regularnie odwiedzamy naszych czytelników z przedszkoli i szkół. W tym tygodniu gościliśmy u dzieci z Przedszkola Publicznego nr 7 oraz Szkoły Podstawowej nr 1
w Dzierżoniowie.

Książka doda ci skrzydeł

W ramach majowego XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Dziale Dziecięcym Filii odbyło się spotkanie Klubu "Kolorowy Świat Bajek" .

Edukacja przez zabawę czyli warsztaty "Jak powstaje książka"

Edukacja przez zabawę to wspaniała forma zajęć dla dzieci w wieku szkolnym. W poniedziałkowe południe w dziale Dziecięco- Młodzieżowym odbyły się warsztaty edukacyjne „Jak powstaje książka”, które wzbudziły wielkie zainteresowanie dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3, uczestniczących w spotkaniu.

Jak powstaje książka? - warsztaty plastyczne

20 maja w Dziale Dziecięcym Filii odbyły się warsztaty edukacyjne pod nazwą „Jak powstaje książka?”. Zajęcia przeprowadziła pani Joanna Tyluś – Malak z Wydawnictwa „Kurza Stopka”. W spotkaniu wzięły udział dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Dzierżoniowie. Warsztaty dotyczyły procesu powstawania książki. Zadaniem uczestników było stworzenie własnej książki przy użyciu różnych technik.

Czytanie na Polanie 2024

Piękna pogoda, zielone łono natury i koc to idealny klimat na czytanie.  Przekonały się o tym dzieci z Publicznego Przedszkola nr 3 w Dzierżoniowie, które za sprawą pań bibliotekarek z Działu Dziecięcego Filii wzięły udział w Międzynarodowej Akcji Czytanie na Polanie.

Książka doda Ci skrzydeł

Zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 12 lat na kolejne spotkanie Kolorowego Świata Bajek.

Zajęcia płatne: 10 zł.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejsze zgłoszenie się bezpośrednio w dziale –Dział Dziecięcy Filii, ul. Sikorskiego 2 Dzierżoniów lub telefonicznie (507-770-859).

Informujemy, że pierwszeństwo uczestnictwa w zajęciach będą miały dzieci zapisane do biblioteki.

Z miłości do książek

W przedostatnim dniu XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w ramach Bajkowej Biblioteki w  Dziale Dziecięcym Filii zorganizowano zajęcia dla naszych najmłodszych czytelników. Inspiracją do ich przeprowadzenia była historia Kajtka -małego miłośnika książek.
Dzięki tej książce uświadomiono maluchom, że czytanie książek poszerza horyzonty, ułatwia życie i jest kopalnią wiedzy. Ponadto dzieci wspólnie ze swoimi rodzicami stworzyły kolejne historie szpaka Kajtka.

Pan Poeta w dzierżoniowskiej bibliotece

13 maja w ramach Tygodnia Bibliotek Dział Dziecięcy Filii odwiedził niecodzienny gość "Pan Poeta" bajkopisarz, autor "Ptasiej serii". Uczestnikami spotkania autorskiego były dzieci z Przedszkola Publicznego

Tydzień Bibliotek w Dziale Dziecięcym Filii

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek  Oddział Dziecięcy Filii odwiedzili nasi najmłodsi czytelnicy ze Żłobka Miejskiego w Dzierżoniowie. Maluchy oprócz uczestnictwa w głośnym czytaniu postanowiły podziękować paniom bibliotekarkom za ich pracę i uhonorować w ten sposób Dzień Bibliotekarza. Ponadto z całą torbą książek zawitaliśmy do dzierżoniowskiego Żłobka Kraina Czarów, by i małe szkraby miały od najwcześniejszych  lat swojego życia kontakt z książką.

Dzień Bibliotekarza

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest 8 maja. Tradycyjnie inauguruje on Tydzień Bibliotek — ogólnopolską akcję, której celem jest podkreślenie roli czytania, bibliotek, zawodu bibliotekarza i promowanie czytelnictwa. Z tej okazji Dział Dziecięcy Filii odwiedziły dzieci ze Żłobka Miejskiego
oraz Przedszkola Publicznego nr 3 w Dzierżoniowie. Dziękujemy naszym najmłodszym czytelnikom za pamięć i życzenia.

#bibliotekarzpoleca

#dzierzoniowczyta

Pages