Dla dzieci

 

Dla dzieci
Kolor: 
 

Młodzi kreatorzy papierowej mody

W czasie kolejnych wakacyjnych spotkań w Dziale Dziecięco –Młodzieżowym uczestnicy zajęć mieli za zadanie stworzyć kreacje z  gazety. Młodzi projektanci wykazali się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością. Spod ich rąk powstały niezwykłe kreacje, m.in. mundur pilota, strój pirata, sukienka tancerki. Wszyscy chętnie pozowali do zdjęć w stworzonych przez siebie strojach.

Wakacyjne potyczki sportowo - umysłowe

W drugim dniu wakacyjnych zajęć w bibliotece  uczestnicy zabaw mieli okazję sprawdzić się w rożnego rodzaju zagadkach, rebusach i szaradach, jak również w grze w kręgle, która dostarczyła im nie lada emocji…
 Na koniec zajęć każde dziecko otrzymało drobny poczęstunek, zakupiony ze środków Gminy Miejskiej Dzierzoniów, w ramach Programu z zakresu profilaktyki, rozwiazywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii.

Wakacyjne wariacje z farbami

Pierwszy dzień wakacyjnych zajęć w Dziale Dziecięco  Młodzieżowym w Rynku już za nami. Spotkanie miało charakter warsztatów plastycznych w czasie których dzieci stworzyły kolorowe makiety miejsc, przestrzeni, które chciałyby odwiedzić. Spod pędzli młodych artystów powstały piękne kolorowe łąki, oceany, lasy oraz kosmos.  Inspiracji do stworzenia prac szukały w książkach, jak również w Internecie.

Mam pomysł

Wraz z nadejściem wakacji w bibliotece rozpoczęły się zajęcia z dziećmi pod hasłem „Mam pomysł”. Dzieci wpadły na pomysł, że wymyślą i zaprojektują ubrania. Wcześniej dowiedziały się jakie stroje, szaty nosi się w innych krajach. Wiadomo jak lipiec to lato, jak lato, to słońce i również u nas pojawiło się słoneczko zrobione przez dzieci. Zrobiło się od razu jeszcze bardziej ciepło. Spotkanie  uwieńczyły zdjęcia i  poczęstunek ulubionymi  lizakami  Chupa Chups –Melody.

Laureaci akcji "Mała Książka- Wielki Człowiek"

Miło nam poinformować, że w Dziale Dziecięcym Filii na osiedlu Różanym kolejni laureaci dotarli do finału akcji „Mała książka- Wielki Człowiek”. Marysia i Antoś byli uszczęśliwieni kiedy po zebraniu kompletu naklejek na Karcie Małego Czytelnika otrzymali dyplomy Małego Czytelnika wraz z drobnymi upominkami.

Coolturalny piatek z biblioteką

W piątek 2 lipca odbył się Coolturalny piątek z Biblioteką. Mimo niepogody uczestnicy dopisali i bawili się świetnie. W przejściu za żelazną bramą przywitał ich kiermasz taniej książki, balony i tatuaże.
W Dziale Dziecięco-Młodzieżowym dzieci zmierzyły się z konkurencjami zręcznościowymi, m.in: rzut do celu, łowienie rybek, strzał do bramki, zręczne zgadywanki. Na zakończenie odbyło się wielkie poszukiwanie zaginionych skarpetek.

Niesamowity i bezpieczny świat zabaw - wakacje w bibliotece

 Dział Dziecięco-Młodzieżowy w Rynku zaprasza dzieci w wieku od 7- 13 lat na zajęcia wakacyjne w bibliotece.  Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy
o wcześniejsze zgłoszenie się bezpośrednio w dziale lub telefonicznie 
(74 64 64 645)

Zajęcia współfinansowane ze środków Gminy Miejskiej Dzierżoniów.

Lubimy czytać polskich autorów!

Warto czytać dzieciom utwory polskich poetów, zarówno współczesnych jak i tych z klasyki, ponieważ są pełne humoru i łatwo wpadają w ucho. Na czerwcowym spotkaniu z dziećmi z „Niepublicznego Żłobka Sówka” najmłodszym bardzo spodobał się wiersz Juliana Tuwima „Pan Hilary”. „Malinki” i „Jabłuszka” znakomicie wczuwały się w emocje bohatera szukającego swoich okularów i żywo reagowały na tekst. Gorąco polecamy do głośnego czytania zabawne i rozwijające słownictwo wiersze innych polskich autorów: m.in.

O bezpiecznych wakacjach... z monitorem interaktywnym z Fundacji PZU

W dniu wczorajszym, po dłuższej przerwie, Dział Dziecięco-Młodzieżowy w Rynku odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Dzierżoniowie. Głównym celem spotkania było uświadomienie pierwszoklasistom zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku  nad wodą. Zajęcia odbyły się ramach projektu MŁODZI I TWÓRCZY W INTERAKTYWNEJ BIBLIOTECE, sfinansowanego  ze środków Fundacji PZU. Dzięki pozyskanym funduszom zakupiliśmy interaktywny monitor, który zdecydowanie uatrakcyjni lekcje biblioteczne.

Pages