Spotkania autorskie

Szanowni Czytelnicy! Uprzejmie informujemy, że w lipcu i sierpniu biblioteka będzie czynna w następujących godzinach: poniedziałek, wtorek, środa, piątek - 8:30-16:30, czwartek - 8:00-12:00. Zapraszamy!

Spotkania autorskie

Agnieszka Olejnik z wizytą w bibliotece

12 czerwca w Filii Biblioteki odbyło się bardzo interesujące spotkanie z pisarką Agnieszką Olejnik. Gościni zdradziła czytelnikom kilka tajników pracy pisarza.

Przy pisaniu kryminałów wspomaga ją znajomy lekarz, służąc radą w sprawach medycznych. Rozmowy e-mailowe,  między pisarką a lekarzem ,wyglądają następująco:

- Cześć! Muszę zabić staruszkę, jak to zrobić?

- A czy staruszka na coś choruje? Bo jakby miała cukrzycę to można przedawkować insulinę…

Spotkanie z Sandrą Nikoniuk

Dzisiaj mieliśmy okazję poznać wyjątkową autorkę, pochodzącą z Bielawy - Sandrę Nikoniuk.
 

Spotkanie autorskie z Pawłem Gołuchem

Śpiewał, tańczył, recytował - tak w skrócie można powiedzieć o wizycie Pawła Gołucha.
10 kwietnia autor cyklu baśni rymowanych "Smocze kroniki" spotkał się z pierwszą klasą Szkoły Podstawowej nr 9  w Dziale Dziecięco-Młodzieżowym naszej Biblioteki.

Krystian Cieleban gościem naszej biblioteki!

27 marca 2024 roku gościliśmy młodego, utalentowanego i przede wszystkim bardzo życzliwego lokalnego poetę - Krystiana Cielebana. 

W spotkaniu wzięła udział młodzież z dzierżoniowskich szkół średnich ( II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II oraz Zespół Szkół nr 1 im. prof. Wilhelma Rotkiewicza) oraz podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Dzierżoniowie.

Bardzo dziękujemy za spotkanie!

 

Jacek Dehnel gościł w naszej bibliotece

W środę 13 marca odbyło się spotkanie autorskie z Jackiem Dehnelem: poetą, prozaikiem, tłumaczem i malarzem, a także laureatem licznych nagród literackich (Fundacji im. Kościelskich, Paszportu Polityki, Śląskiego Wawrzyna Literackiego, nagrody Gdańska- Splendor Gedanensis). Jego utwory wielokrotnie nominowane były do Nagrody Angelus i Nike. Autor od kilkunastu lat jest również Ambasadorem Polszczyzny.

Spotkanie autorskie z Sylwią Winnik promujące książkę "Kurierka z Tatr"

28 listopada w zimowej scenerii odbyło się spotkanie autorskie z Sylwią Winnik, naszą sąsiadką – mieszkającą w okolicach Kłodzka, autorką 10 książek w tym książek dla dzieci.

Mieliśmy okazję posłuchać inspirowanej życiem opowieści o Helenie Marusarzównej - utalentowanej sportsmenki, góralki, wrażliwej kobiety i kurierki Państwa Podziemnego.

Bardzo dziękujemy za cudowne spotkanie! Zachęcamy do przeczytania najnowszej pozycji Sylwii Winnik – Kurierka z Tatr.

Spotkanie autorskie z Heleną Lindskog

We wtorek 19.09.2023 oraz w środę 20.09.2023 r. odbyły się spotkania autorskie z Heleną Lindskog (z domu Stawska)– wszechstronnie wykształconą, znającą kilka języków oraz bardzo sympatyczną byłą już mieszkanką Dzierżoniowa.

Pani Helena, a raczej Lala opowiedziała nam o pierwszych latach swojego życia – czyli o zamieszkaniu w powojennym Dzierżoniowie, o swoich rodzicach, nianiach, licznych podróżach, wspaniałych przygodach i o Szwecji – do której przeprowadziła się w latach 70.

Spotkanie z Justyną Jagielnicką - Wykład o brazylijskiej sztuce walki

3 kwietnia z okazji Międzynarodowego Dnia Sportu w bibliotece odbyło się spotkanie z Justyną Jagielnicką, która opowiedziała o swoim życiu związanym ze sportem. Pasja Pani Justyny to również sposób na jej życie zawodowe. Jest jedyną w okolicy Dzierżoniowa trenerką brazylijskiej sztuki walki - capoeiry. Capoeira jest to sport wywodzący się z Brazylii.

Adam Lizakowski - Pieszycka księga umarłych

28 lutego gościliśmy w naszej bibliotece Pana Adama Lizakowskiego – pisarza, poetę, krytyka literackiego, tłumacza poezji amerykańskiej i laureata wielu nagród literackich. Poeta opowiadał o swojej najnowszym tomiku poezji „Pieszycka księga umarłych”. Spotkanie poprowadziła Małgorzata Lesiczka, a o oprawę muzyczną zadbali uczniowie klasy fortepianu „d-moll” pod kierownictwem Pani Doroty Mól. Serdecznie dziękujemy za wspaniałe wydarzenie!

Pages