Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej

Szanowni Czytelnicy! Uprzejmie informujemy, że Dział Dziecięcy Filii posiada nowy numer telefonu: 507 770 859

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej

Życie polityczne w PRL-u

W dniu 6 marca w filii Biblioteki odbył sie wykład Pani Janiny Weretki-Piechowiak . Tematem było życie polityczne w PRL-u lat 60. i 70. jako źródło satyry politycznej.                                          

Dieta w osteoporozie

W dniu 14 lutego w Filii Biblioteki  odbyło się spotkanie Towarzystwa Oświatowego Ziemi Dzierżoniowskiej. Wykład na temat „Diety w osteoporozie” przeprowadziła dietetyczka Monika Wilkos. W czasie spotkania uczestnicy dowiedzieli się na czym polega dieta DASH, jaki wpływ na kości mają witaminy oraz ruch.

Lokalne dukaty

13 grudnia 2023 roku odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie Towarzystwa Oświatowego Ziemi Dzierżoniowskiej, na którym Pan Sławomir Idziorek opowiadał o swojej pasji dotyczącej lokalnych dukatów.

Bardzo dziękujemy za interesujący wykład!

Listopadowe spotkanie Towarzystwa Oświatowego Ziemi Dzierżoniowskiej

O najbardziej tajemniczej książce świata - Manuskrypcie Wojnicza - opowiadała Pani Anna Gruźlewska.

Dziękujemy za ciekawy wykład!

Mistrzowie polskiej ilustracji książkowej - wykład w ramach TOZD

W środę 11.10.2023 r. gościliśmy Towarzystwo Oswiatowe Ziemii Dzierżoniowskiej z wykładem Pani Patrycji Mazurek o Mistrzach polskiej ilustracji książkowej.

Dziękujemy za interesujące spotkanie!

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej

10 maja w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dzierżoniowie odbył się wykład pt.: "Mistrzowie polskiej satyry powojennej". Pani Janina Weretka-Piechowiak w bardzo ciekawy sposób przedstawiła losy polskiej satyry czasów powojennych. Spotkanie odbyło się w ramach współpracy z Towarzystwem Oświatowym Ziemi Dzierżoniowskiej. 

Kwietniowy wykład w bibliotece

W środę gościliśmy Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej
Wspaniały wykład o Jacku Kirby, a właściwie Jacobie Kurtzbergu przedstawiła Zuzanna Gruźlewska.

Co robią te króliki? Czyli dziwny świat ilustracji średniowiecznych manuskryptów.

8 lutego w bibliotece w Rynku odbył się wykład Co robią te króliki? Czyli dziwny świat ilustracji średniowiecznych manuskryptów. Spotkanie zostało zorganizowane przez Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej.

Tło Marca’68 i przebieg wydarzeń w powiecie dzierżoniowskim - wykład Anna Grużlewska

11 stycznia 2023 r. w Bibliotece Miejskiej odbyło się spotkanie z historykiem dr Anną Grużlewską. Wykład „Tło Marca’68 i przebieg wydarzeń w powiecie dzierżoniowskim”, którego wysłuchało kilkadziesiąt osób, dotyczył najnowszej historii Żydów z uwzględnieniem przebiegu wydarzeń w Dzierżoniowie.

Józef Hen – wzruszający demaskator - wykład Jolanty Manieckiej

Ma 99 lat i jest Żydem. Przeżył wiele, bo XX wiek nie był dla ludzi dobry, dla niego szczególnie. A jednak zachował radość życia i stworzył wspaniałą rodzinę, co wydaje mu się największym osiągnięciem.

Pages