Thriller

 Zapraszamy na kiermasz książek popularnonaukowych w Filii Biblioteki na os. Różanym.

Thriller

Złe miejsce - Minka Kent

Wren, Sage i Evie to nastoletnie siostry, zamieszkujące wraz z matką w niewielkiej, drewnianej chacie na północnych obrzeżach stanu Nowy Jork. Nigdy nie miały okazji poznać innych ludzi, ani zakosztować prawdziwego życia. Wszystko zaczyna się zmieniać, kiedy najmłodsza z sióstr zaczyna chorować, a jej stan pogarsza się z każdym dniem. Matka postanawia zabrać córkę i ruszyć na poszukiwanie pomocy. Nigdy nie będzie im dane powrócić do miejsca, które nazywały domem.

Wielbiciel - Max Czornyj

Stali się niewolnikami nieobliczalnego człowieka, który porwał ich córkę, a potem zawładnął ich życiem. Porwana dziewczynka, okrutna śmierć, tajemnice z przeszłości i szantaż.

Strach, który powraca - Magda Stachula

Czy główna bohaterka przeżyje próbę, która ją czeka? Ile będzie w stanie zaryzykować, by uratować siebie i bliskich? Kobieta zauważa czerwoną kopertę. Jedyne myśli, które krążą jej po głowie to "skąd się tu wzięła z samego rana"? Niepokój sprawia, że serce zaczyna jej bić szybciej, a oddech przyspiesza. Chwile się waha, ale otwiera. W środku koronkowe stringi oraz biustonosz. Fala ulgi zalewa jej ciało. Dawno nie dostała prezentu od męża bez okazji.

Cisza białego miasta (E.Garcia Saenz de Urturi)

Pierwsza część fenomenalnej Trylogii Białego Miasta, pełnej mrocznych rodzinnych tajemnic, baskijskiej kultury i tradycji. Mieszkańcami hiszpańskiej Vitorii wstrząsa wiadomość o podwójnym morderstwie, łudząco podobnym do brutalnych seryjnych zbrodni sprzed dwudziestu lat. W tym samym czasie na swoją pierwszą przepustkę z więzienia ma wyjść skazany za tamte zabójstwa Tasio Ortiz de Zárate. Wracają stare obawy i strach, ludzi zaczyna ogarniać przerażenie.

Richard Jewell

Wyreżyserowany przez Clinta Eastwooda i oparty na faktach film to historia ochroniarza Richarda Jewella, który latem 1996 roku w Atlancie podczas igrzysk olimpijskich dostrzegł ukryty ładunek wybuchowy. Jego błyskawiczna, bohaterska reakcja ocaliła wiele osób. Jednak szybko, Jewell stał się dla FBI głównym podejrzanym, obwiniały go media, a za nimi opinia publiczna.

Countdown

Ruth wraz z grupą przyjaciół dla zabawy ściąga na smartfon tajemniczą aplikację, która ma przewidywać datę śmierci użytkownika. Śmiech szybko zmienia się w przerażenie. W internecie zaczynają pojawiać się doniesienia o tajemniczych zgonach użytkowników aplikacji… dokładnie w dniach przez nią zapowiedzianych. Ruth ma umrzeć za 3 dni i 7 godzin. Czy zdoła odwrócić przeznaczenie?

Wiedźma

7-letnia dziewczynka ucieka z tajemniczego budynku rządowego. W skutek szoku zapada na amnezję. Nie wie kim jest i skąd pochodzi. Znajduje ją stare małżeństwo, które postanawia zaopiekować się dziewczynką. Pod opieką nowych rodziców bohaterka wyrasta na bystrą nastolatkę. Mija 10 lat. Bohaterka kierowana chęcią pomocy przyszywanym rodzicom, występuje w programie telewizyjnym. Od momentu pojawienia dziewczyny w mediach zaczynają się dziać w jej życiu dziwne rzeczy.

Midsommar

Dani i Christian to młodzi Amerykanie, którym nie układa się w związku i ostatkami sił próbują ratować swoją relację. Rodzinna tragedia sprawia, że pogrążona w żałobie Dani postanawia dołączyć do Christiana i jego przyjaciół w wakacyjnej wyprawie na północ Szwecji. Tam, w odciętej od świata wiosce, raz na 90 lat obchodzone jest prastare święto związane z letnim przesileniem. Romantyczny wyjazd szybko przybiera okrutne i niepokojące oblicze.

Lista Lucyfera - Krzysztof Bochus

Thriller, który zmrozi krew w żyłach niejednego Czytelnika. Zobacz, jakie motywy kierują działaniami tajemniczego i przerażającego Lucyfera.

Ktoś tu kłamie - Jenny Blackhurst

Ktoś wie, że to nie był wypadek. Ktoś wie, że popełniono zbrodnię.

Pages