Wypożyczalnia - Filia

Szanowni Czytelnicy! Uprzejmie informujemy, że w lipcu i sierpniu biblioteka będzie czynna w następujących godzinach: poniedziałek, wtorek, środa, piątek - 8:30-16:30, czwartek - 8:00-12:00. Zapraszamy!

Wypożyczalnia - Filia

Siedziba
Dzierżoniów ul. Sikorskiego 2, II piętro (wejście obok wejścia głównego do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich)
 
 
Godziny otwarcia:
 Poniedziałek  i Piątek:  8:30- 16:30       
Wtorek i Środa:         10:00 - 18:00
Czwartek:                 8:00 - 12:00
 
 
Wypożyczalnia i Czytelnia

Funkcjonuje od 1974 r., w obecnej siedzibie od 30.10.2003 r. Posiada ok. 30.000 książek. Księgozbiór obejmuje nowości, bestsellery, klasykę literatury, lektury oraz książki popularnonaukowe z różnych dziedzin nauki, np. historii, psychologii i in. Posiadamy również książki z wielkimi literami, które przeznaczone są dla osób starszych oraz słabowidzących. W naszej ofercie znajdą również Państwo 2 czytniki Kindle oraz tablet do wypożyczenia idealnie nadające się do wyjazdów.
W Czytelni dostępne są czasopisma bieżące (prasa codzienna, tygodniki, miesięczniki) oraz prasa archiwalna (najstarsze czasopisma pochodzą z lat 50.)

Teatrzyk Błękitny Ptak
Z myślą o najmłodszych czytelnikach w 1985 r. został założony teatr lalkowy "Błękitny Ptak". Zadebiutowało w nim amatorsko około  60 młodych aktorów. Teatrzyk , z małymi przerwami, w dalszym ciągu działa i dwa razy w roku odbywają się premierowe przedstawienia.
 

Kurs Komputerowy dla seniorów

Prowadzimy Kurs Komputerowy  dla seniorów obejmujący podstawy korzystania
z komputera. Każdy kurs trwa dwa miesiące i obejmuje 8 cotygodniowych spotkań.

Dla średniozaawansowanych użytkowników komputera pragnących podszkolić swoje umiejętności prowadzimy Klub Komputerowy. Spotkania odbywają się dwa razy w miesiącu.
Średniozaawansowani użytkownicy komputera mogą również skorzystać z naszej oferty Klubu Finansów, na którym poznają m.in. technikę prowadzenia internetowego konta bankowego.

Dodatkowo pomagamy przy obsłudze tabletów, smartfonów oraz czytników książek.