Nowości Czytelnia

Szanowni Czytelnicy! Uprzejmie informujemy, że Dział Dziecięcy Filii posiada nowy numer telefonu: 507 770 859

Nowości Czytelnia

Starość. Jak ją widzi psychologia

Monografia ukazuje aktualny stan badań psychologicznych nad psychospołeczną kondycją seniorów, ich światem przeżyć, rozumieniem siebie, własnego życia, otaczającego świata, a także percepcją społeczną starości jako nieuniknionego etapu ludzkiego losu.

Psychogeriatria

Nowoczesne opracowanie uwzględniające najważniejsze problemy dotyczące zaburzeń psychicznych w grupie osób w wieku podeszłym. Autorami publikacji są wybitni eksperci w dziedzinie psychiatrii oraz geriatrii, autorytety naukowe w Polsce i poza granicami kraju. W książce omówiono główne choroby psychiczne występujące w grupie...

POZ w Polsce. Struktura, zadania, funkcje

W podręczniku przedstawiono najnowszą wiedzę o podstawowej opiece zdrowotnej w Polsce. Autorki krok po kroku wyjaśniają trudne zagadnienia związane z ochroną zdrowia, opisują strukturę POZ, zasady jej funkcjonowania i finansowania oraz reguły prawne. Czytelnicy znajdą również w publikacji wiele ciekawych informacji o opiece zdrowotnej w Unii Europejskiej.

Imaginauci

Książka przynosi opis XX-wiecznych dziejów kategorii wyobraźni oraz przedstawia jej funkcje w poezji Bolesława Leśmiana, Józefa Czechowicza, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Tadeusza Nowaka. Zestawiając czterech wskazanych twórców. Anita Jarzyna wytyczyła imaginatywną linię w historii polskiej literatury minionego wieku, biegnie ona w poprzek dotychczasowych uporządkowań. Anita Jarzyna przyjęła, że pierwszym tematem twórczości interesujących ją autorów jest wyobraźnia.

Europejskie kino gatunków

Książka pod redakcją Piotra Kletowskiego zawiera pionierską na gruncie polskiego filmoznawstwa próbę opisu fenomenu europejskiego kina gatunkowego, tworzonego w obrębie najważniejszych kinematografii Starego Kontynentu.

Chrzest – Św. Wojciech – Polska. Dziedzictwo średniowiecznego Gniezna

Wybitna rola Gniezna w tworzeniu zarówno państwowości polskiej, jak i Kościoław Polsce jest niepodważalna. Miasto było ważnym ośrodkiem religijnym także w późnym średniowieczu. Świadectwa znaczenia gnieźnieńskiego grodu zaprezentowano w 2016 r.  w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie na wystawie  pn. „Chrzest – św.

Przewodnik po żydowskim Wrocławiu

Publikacja Tamary Włodarczyk i Jerzego Kichlera prowadzi nas do miejsc związanych z dziedzictwem kulturowym i historią wrocławskich Żydów.

Szpieg w literaturze.Wstrząśnięci i niezmieszani

Szpiedzy działają od zawsze na "ziemi niczyjej": poza prawem, poza moralnością, poza zasadami obowiązującymi i chroniącymi zwykłych zjadaczy chleba.

Czas wolny, turystyka i rekreacja w perspektywie socjologicznej

Wojciech Cynarski wykazał się bogatą wiedzą humanistyczną, którą poparł prezentacją własnych opracowań, jak również szeroką znajomością krajowych i zagranicznych publikacji z zakresu nauk społecznych. Praca składa się z czterech części, obejmujących całość zagadnień zapowiadanych w tytule. Ukazują one najważniejsze oryginalne myśli autora, które logicznie wynikają z przyjętej analizy problematyki badawczej.

Materiałoznawstwo odzieżowe

Publikacja JadwigI Idryjan-Pajor stanowi propozycję łatwego i przystępnego opanowania wiadomości na temat materiałoznawstwa odzieżowego oraz kierunków rozwoju przemysłu włókienniczego. Odpowiednia analiza właściwości surowców, półproduktów i wyrobów włókienniczych zapewnia ich optymalne wykorzystanie do przerobu na potrzeby przemysłu włókienniczego.

Pages