Mgła mózgowa Skuteczny program na radykalną poprawę koncentracji i wzmocnienie pamięci - Mike Dow

Szanowni Czytelnicy! Uprzejmie informujemy, że w lipcu i sierpniu biblioteka będzie czynna w nastepujących godzinach: poniedziałek, wtorek, środa, piątek - 8:30-16:30, czwartek - 8:00-12:00. Zapraszamy!

Mgła mózgowa Skuteczny program na radykalną poprawę koncentracji i wzmocnienie pamięci - Mike Dow
Friday, 16-12-2022, 14:38

Objawy mgły mózgowej. Sprawdź, czy na nią cierpisz!
Czy zauważyłeś, że ostatnio jesteś roztargniony lub zapominalski? Masz problemy z koncentracją i przyswajaniem nowych informacji? Zdarza się, że zapominasz, co chciałeś powiedzieć? Brak ci motywacji do działania? Jesteś zmęczony i niewyspany? To mogą być pierwsze objawy mgły mózgowej! Spokojnie, nie jesteś sam. Miliony ludzi na świecie walczą z rosnącą epidemią mgły mózgowej (umysłowej). Jej przyczyn upatruje się w niezdrowym trybie życia, problemach hormonalnych, depresji, niedoczynności tarczycy, a ostatnio również w chorobie COVID-19. Jakie są objawy mgły mózgowej? Jak wygląda jej leczenie? Czy opiera się głównie na farmaceutykach, stosowaniu odpowiedniej diety dla mózgu, czy może ćwiczeniach na poprawę pamięci? Jak sobie radzić z mgłą mózgową? W tej książce znajdziesz odpowiedzi na wszystkie te pytania!

Ekspert od zdrowia mózgu przedstawia prosty program poprawy pamięci
Mike Dow, doktor psychologii i psychoterapeuta, stworzył prosty 21-dniowy program, który pomoże ci zadbać o mózg. Z jego pomocą zwalczysz nie tylko mgłę mózgową czy roztargnienie, ale również choroby, takie jak depresja i lęk. Proste strategie opisane w książce będą fantastyczną pomocą w uczynieniu twojego życia łatwiejszym, szczęśliwszym, a także bardziej satysfakcjonującym. Wszystko jest ze sobą powiązane: jeśli twój mózg jest w złej kondycji, wielce prawdopodobne jest, że reszta twojego życia również. Dlatego Autor przedstawia kompleksowe podejście do poprawy zdrowia mózgu! Od diety dla mózgu, efektywnego odpoczynku, prostych gier i wskazówek, jak ćwiczyć mózg, aż po rozwój duchowy i techniki relaksacyjne. Przekonaj się sam o skuteczności programu. Tylko 21 dni dzieli cię od zdrowia!

Leczenie mgły mózgowej nigdy nie było prostsze!
To łatwy do naśladowania, zaledwie trzytygodniowy program, którego celem jest naturalna pomoc w uregulowaniu trzech najważniejszych hormonów w twoim mózgu: serotoniny, dopaminy i kortyzolu. Zrównoważenie tych hormonów umożliwi reszcie chemii mózgu osiągnięcie optymalnych poziomów. Każdy tydzień programu koncentruje się na innym elemencie twojego życia:

– Dieta dla mózgu. W pierwszym tygodniu skupisz się na technikach poprawiających twój nastrój i prostych strategiach poznawczych, które pomogą ci przezwyciężyć pułapki wzorców myślowych. Odkryjesz również najlepszą dietę dla mózgu: dowiesz się, które produkty, tłuszcze i witaminy wspierają jego prawidłowe funkcjonowanie, a które najlepiej wyeliminować ze swojej kuchni, ponieważ powodują zamglenie umysłu, skoki cukru we krwi i stany zapalne.

– Jak ćwiczyć mózg. W drugim tygodniu dowiesz się, jak zwiększyć swoją energię… dzięki odpowiedniej aktywności fizycznej, efektywnemu odpoczynkowi i neurogenezie. Odkryjesz pozytywny wpływ ćwiczeń fizycznych na ochronę twojego mózgu przed syndromem nieszczelnego mózgu i poznasz proste strategie, które pomogą ci w końcu się wyspać. Ograniczysz również korzystanie z mediów społecznościowych i elektroniki, dzięki czemu zwiększysz swoją zdolność skupienia się i koncentracji!

– Rewolucja duchowa. W trzecim tygodniu zadbasz o swój rozwój duchowy. Tak! Badania naukowe z udziałem mnichów, którzy codziennie medytują, udowadniają wyraźną poprawę w ich korze przedczołowej, części mózgu odpowiedzialnej za podejmowanie decyzji i kontrolę reakcji emocjonalnych. Dlatego w ostatnim tygodniu poznasz proste praktyki duchowe, takie jak medytacja, mindfulness czy afirmacje, które pomogą ci odzyskać spokój w twojej głowie.

Pod koniec tego prostego programu mgła mózgowa stanie się przeszłością! Będziesz myśleć jaśniej, dokładniej zapamiętywać, szybciej się uczyć i uwalniać swoją kreatywność. Przede wszystkim poczujesz się lepiej – teraz i na dłuższą metę.

Mgła mózgowa – jak sobie z nią radzić
Dzięki temu prostemu programowi dostrzeżesz, że małe zmiany mogą spowodować głęboką różnicę w twoim życiu. Dowiesz się, że orzechy włoskie i mięso zwierząt karmionych trawą mają wpływ nie tylko na poprawę pamięci, ale również twoje samopoczucie, a dzięki stosowaniu jednej, niedrogiej przyprawy możesz diametralnie zmniejszyć ryzyko wystąpienia demencji. Odkryjesz, jak ćwiczyć mózg, by był w doskonałej kondycji przez całe twoje życie. Przekonasz się, jak medytacja i modlitwa działają na mózg i dlaczego praktyka duchowa nie jest opcjonalnym zajęciem, ale raczej fundamentalną częścią bycia człowiekiem. Znajdziesz prosty 21-dniowy program, który pomoże ci wprowadzić te – i wiele innych – teorii w życie, aż staną się twoją codzienną praktyką.

Źródło: Lubimy Czytać

Gatunek: