„O kurze, która opuściła podwórze” Hwang Sun-mi

Szanowni Czytelnicy! Uprzejmie informujemy, że w lipcu i sierpniu biblioteka będzie czynna w następujących godzinach: poniedziałek, wtorek, środa, piątek - 8:30-16:30, czwartek - 8:00-12:00. Zapraszamy!

„O kurze, która opuściła podwórze” Hwang Sun-mi
Friday, 24-11-2023, 15:00

Poruszająca i bardzo pouczająca opowieść o niezwykłej determinacji w dążeniu do wolności. To opowieść o wielkim pragnieniu miłości, dla której kura imieniem Ipsak jest zdolna zrezygnować z bezpieczeństwa i przewidywalności kurnika na rzecz samodzielnej egzystencji w dzikiej przyrodzie. To wreszcie opowieść o wielkiej odwadze, wytrwałości i godności w byciu innym, a także o altruistycznej gotowości do wspierania życia …

To wreszcie opowieść o wielkiej odwadze, wytrwałości i godności w byciu innym, a także o altruistycznej gotowości do wspierania życia oraz poświęcenia własnego życia w imię ratowania życia innych. To trudna opowieść, raczej dla młodzieży i dorosłych, niż dla dzieci, którą każdy wrażliwy czytelnik odczyta na swój indywidualny sposób, w zależności od własnych przeżyć. Jednakże warto sięgnąć po tę książkę i wziąć przykład z Ipsak, która opuszczając podwórze stała się prawdziwie wolna, pomimo wielu przeciwności losu. Szczególnie w dzisiejszych czasach.

Książka dostępna w Dziale Dziecięco- Młodzieżowym.