Biblioteka pod chmurką w Ostroszowicach poleca niezwykle przydatny kurs pierwszej pomocy w wykonaniu Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

W lipcu i sierpniu biblioteka będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00, w czwartki od 8.00-12.00. ZAPRASZAMY!

Biblioteka pod chmurką w Ostroszowicach poleca niezwykle przydatny kurs pierwszej pomocy w wykonaniu Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.
Tuesday, 18-07-2017, 14:28

Dwóch strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostroszowicach: Sławek Oleksak i Paweł Guczwiński zaprosiło dzieci do wspólnej nauki udzielania pomocy w nagłych wypadkach. Czas wakacji i pięknej pogody pozwolił na realizację tych zamierzeń w terenie. Dzieci z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w swoich efektownych mundurach udzielały instruktażu jak prawidłowo udzielać pomocy poszkodowanym. Odbyły się także symulacje przebiegu takich akcji począwszy od rozmowy telefonicznej, w której należało podać szczegółowy opis obrażeń poszkodowanego i krótką ocenę zaistniałej sytuacji. Dla potrzeb tego spotkania powstał szpital polowy. Pojawili się dwaj młodzi lekarze i kilka pielęgniarek.  Pozostałe dzieci odgrywały role ludzi poszkodowanych. Takie dynamiczne spotkanie, podczas którego wszystko działo się tak jak w życiu pokazało, że dzieci świetnie radzą sobie w ekstremalnych sytuacjach, potrafią logicznie informować o zagrożeniach i co jest bardzo ważne współpracować w grupie. Dziękujemy strażakom Sławkowi i Pawłowi, za poświęcenie swojego  czasu na zorganizowanie świetnego wakacyjnego spotkania dla dzieci, które traktują pomaganie innym jako naturalny odruch.

mk