BohaterON!

W lipcu i sierpniu biblioteka będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00, w czwartki od 8.00-12.00. ZAPRASZAMY!

BohaterON!
Monday, 07-08-2017, 09:26

Biblioteka w Ostroszowicach czynnie włączyła się do akcji wykonania oraz pisania kartek do Powstańców. Było warto.
BohaterON Pamiętamy!

Nikt nie przewidział tego, że związana z Powstaniem Warszawskim akcja polegająca na wykonaniu kartek dla Powstańców przerodzi się we wspaniałe patriotyczne wydarzenie.  Różnorodne materiały plastyczne, twórcza inwencja uczestników , śpiew powstańczych piosenek oraz wspaniałe humory dopisywały wszystkim uczestnikom naszego bibliotecznego spotkania. Pan Sławek Oleksak w historycznym przebraniu wspaniale zaprezentował postać powstańca i przybliżył wiedzę o heroicznym zrywie warszawiaków. O kolekcjonerskiej pasji gromadzenia wojennych pamiątek przez swojego męża Pawła opowiadała interesująco pani Marta Sendecka. Twórczy proces tworzenia kartek zachęcał do wspólnych rozmów i śpiewu zakazanych piosenek z okresu Powstania. Atmosfera w bibliotece sprzyjała nadzwyczajnemu skupieniu podczas pracy. Dotarła do nas także pomoc z posiłkami. Pani Patrycja Wojtachna upiekła smakowity sernik. Bardzo dziękujemy. W drugiej części dnia poświęconego upamiętnieniu Powstania Warszawskiego gościliśmy w bibliotece uczestników wakacyjnego wypoczynku na Wyspie Koni. Wspólnie z panią Agnieszką Jurcewicz dzieci zbudowały mur symbolizujący warszawskie barykady, a następnie utworzyły żywy mur. Nie do przebicia! Odwiedziła nas także pani Agnieszka Sługocka bardzo zainteresowana naszą inicjatywą pisania kartek. W imieniu mieszkańców wsi  Myśliszów zadeklarowała czynny udział w akcji BohaterON. Wspólnie więc wyślemy wszystkie kartki dla Powstańców!

Ten wspaniały dzień 2 sierpnia w naszej bibliotece obfitował w niezwykłe wydarzenia. Nawet jadąc po pracy do domu w autobusie numer 6 wydarzyło się coś, co nie wyglądało na przypadek. Spotkałam młodego człowieka z tatuażem. Rysunek przedstawiał młodego Powstańca! To wszystko jest niesamowite!  

Maria Kirkiewicz
Biblioteka w Ostroszowicach