Kosmiczny wiec

Szanowni Czytelnicy! Uprzejmie informujemy, że w lipcu i sierpniu biblioteka będzie czynna w następujących godzinach: poniedziałek, wtorek, środa, piątek - 8:30-16:30, czwartek - 8:00-12:00. Zapraszamy!

Kosmiczny wiec
Monday, 05-02-2018, 15:02

Zapraszamy do obejrzenia wystawy pt. KOSMICZNY WIEC autorstwa Zofii Gajos - uczennicy I Liceum Ogólnokształcącego w Dzierżoniowie.
Wystawę można zobaczyć w holu Biblioteki Głównej w Rynku.

 

Doszukiwanie się głębszych znaczeń w moich pracach jest jak najbardziej dozwolone, aczkolwiek zupełnie niekonieczne. Najczęściej tworzę to, co przyjdzie mi do głowy, kiedy już złapię za pędzel (ostatnio rzadziej ołówek). Zdarza się, że pod wpływem nagłej emocji zmieniam całą koncepcję obrazu i zwyczajnie poszukuję czegoś nowego. Mam ledwie ukończone 17 lat, a interesuję się sztuką odkąd pamiętam. Staram się próbować jak najwięcej, stąd też rozmaitość stylów w moich pracach. Trudno jednak nie zauważyć zamiłowania do aktów i portretów. Postać nie należy do łatwych tematów w sztuce, lecz nic innego nie fascynuje mnie tak bardzo. Niektóre osobistości "Kosmicznego wiecu" nie zostały w pełni ukończone czy dopracowane. Sztuka jest pewnym rodzajem zabawy, mimo, że biorę ją na poważnie i planują wiązać z nią przyszłość. Jeżeli chodzi o guru malarstwa, to prawdopodobnie jeszcze owego nie odkryłam, chociaż za jednego z faworytów uważam wybitnego Salvadora Dali. W sztuce imponuje mi, poza kreatywnością i umiejętnością wyrażania emocji, zestawienie ze sobą elementów tak, aby współgrały. Kompozycja odgrywa jedną z cenniejszych ról w dziełach, dlatego też w niektórych z moich obrazów to właśnie na niej się koncentrowałam.

Zofia Gajos