Nowości Wypożyczalni Biblioteki Głownej

Szanowni Czytelnicy! Uprzejmie informujemy, że Dział Dziecięcy Filii posiada nowy numer telefonu: 507 770 859

Nowości Wypożyczalni Biblioteki Głownej

Dywan z wkładką- Marta Kisiel

"Dywan z wkładką" można określić jako komedię kryminalną. Mieszkające w bloku małżeństwo pewnego dnia odkrywa, że z ich lodówki wydobywają się odgłosy erotycznych uniesień sąsiadki. To o tyle kłopotliwe, że ten stan zdaje się nie mieć końca, a równocześnie ich własne życie seksualne zamiera. Pan domu postanawia coś z tym zrobić. Nie decyduje się jednak na remont kuchni, ale na kupno domu na wsi. Żona, pełna wyobrażeń o sielskim życiu blisko natury, ochoczo się na to godzi.

Wróbel w getcie - Kristy Cambron

II wojna światowa, okupowane Czechy. Prascy żydzi padają ofiarą brutalnego terroru niemieckiego. Wśród nich znajdują się najbliżsi Kaji Makovsky. Zaniepokojona sytuacją kobieta wyrusza z Wielkiej Brytanii, by ratować rodzinę. Ucieczka z piekła okazuje się niemożliwa. Utknąwszy w Pradze, zmuszona jest doświadczać horroru wojny na własnej skórze. Trafia do terezińskiego getta, gdzie niespodziewanie poznaje dziewczynkę, która wpłynie na jej życie.

Luna - Gabriela Gargaś

Luna ma w sobie coś z żywiołu. Gdy się śmieje, świat śmieje się wraz z nią. A gdy kocha, to całym sercem. Latając, czuje się wolna. I choć wciąż ściga ją wspomnienie przeszłości, wierzy, że wypełniając swoją misję w przestworzach, zagłuszy czarne myśli. Daniel musi być silny. W jego zawodzie chwila zawahania może oznaczać czyjąś śmierć. Tajemniczy samotnik nie wie, czym jest strach. Przy Lunie dowie się, czym jest miłość. Połączy ich gorący romans.

Głodówka krok po kroku rodzaje głodówek i ich pozytywny wpływ na zdrowie - Jason Fung Jimmy Moore

Jimmy Moore i doktor Jason Mung przedstawiają program, który zapewnia nie tylko szybką utratę masy ciała, ale także wpływa pozytywnie na nasze serce oraz pomaga w leczeniu cukrzycy typu 2 i profilaktyce nowotworów. Autorzy udowadniają, że post wcale nie oznacza chorobliwego głodzenia się i odmawiania sobie przyjemności płynącej z jedzenia, a jest wręcz jedną ze skutecznych form zdrowego odżywiania! Musi być jednak przeprowadzony w odpowiedni sposób.

Wszystko, czego o sobie nie wiemy - Lennox Judith

Powieść "Wszystko, czego o sobie nie wiemy" to niesamowicie hipnotyzująca opowieść o miłości, namiętnościach i burzliwych rodzinnych sekretach. Jest Boże Narodzenie 1937 roku. Szkocja, umiera Hugh Craxton, ojciec dwóch sióstr: Thei i Rowan, które zostały osierocone przez matkę, gdy były małymi dziećmi. Wiedzą już, co oznacza śmierć bliskiej osoby. Siostry nie spodziewają się, jakie mroczne sekrety, ujawni śmierć ojca.

Pierwsze wesele - Karolina Wilczyńska

Tosia Stecka pracuje w korporacji i twierdzi, że życie singielki bardzo jej odpowiada. Jednak wszystko się zmienia, gdy w firmie pojawia się nowy dyrektor. Oskar Wierzbicki szturmem zdobywa serce Tosi i oświadcza się. Czas zacząć przygotowania do ślubu. Biała suknia z welonem, wielkie przyjęcie i obrączki – czy nie o tym marzy skrycie większość dziewcząt? Tymczasem siostra Tosi, Łucja, ma zupełnie inne zdanie i z rezerwą przyjmuje te ślubne plany.

Szepty z wyspy samotności - Magda Knedler

Słyszeliście kiedyś o greckiej wyspie Spinalonge? To miejsce, które zwiedza się w ciszy, skupieniu, z najwyższym szacunkiem do tego, co się na niej uchowało. Stojąc na brzegu, nie można oprzeć się wrażeniu, by zanurzyć się w myśli tych, którzy, patrząc na horyzont, byli pewni, że nigdy z niej nie wrócą, pozostawiając swoich bliskich i przyjaciół, odchodząc w niewiedzy. Wyspa zamieszkiwana przez osoby nieuleczalnie chore na dżumę, sama w sobie stanowi pomnik dawnych czasów.

Bezmatek - Mira Marcinów

"Bezmatek" Miry Marcinów to historia, której bohaterka mierzy się ze śmiercią matki, a z jej opowieści wyłaniają się kolejno: obraz dzieciństwa, niezwykły portret matki oraz fascynacja dziecka matką. Autorka, porządkując wspomnienia, snuje jednocześnie dynamiczną opowieść, przepełnioną ekspresją, w której nie jest jej obcy również czarny humor.

Obsesja. Oskar Blajer. - Adrian Bednarek

Kiedy Oskar opuszcza szpital psychiatryczny po siedmiu latach wszyscy myślą, że mu się udało. Każda decyzja, którą podejmie od tej pory, będzie służyła temu, by zemścić się na ludziach, którzy go skrzywdzili. Wcale nie jest z nim lepiej, czuje się jeszcze gorzej niż w dniu, w którym jego świat się zawalił. Oskar robi dokładnie to, co było mu sugerowane - z zaoszczędzonych pieniędzy kupuje dom pod miastem. Żywi się zdrowo, czyta książki, nie pije.

Pages